Kiša prekinula meč Novaka i Dimitrova

Izvor: RTS, 17.Avg.2018, 00:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Meč osmine finala Mastersa u Sinsinatiju između Novaka Đokovića i Grigora Dimitrova prekinut je zbog kiše pri rezultatu 2:1 za Đokovića u trećem setu, 1:1 u setovima (2:6, 6:3). Meč se nastavlja oko 18.30.
07.59 - Po programu, meč između Đokovića i Dimitrova je drugi po redu na centralnom terenu, a početak se >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << očekuje oko 18.30 po srednjeevropskom vremenu.

04.25 – Organizatori su i definitivno otkazali meč zbog kiše. Osmina finala između Đokovića i Dimitrova biće nastavljena u petak. 04.03 – Ponovo kiša prekida meč, igrači se vraćaju u svlačionice.
03.51 – Brejk Đokovića za vođstvo od 2:1 u odlučujućem setu.
03.44 – Oba tenisera treći set počinju osvajanjem gema na svoj servis, rezultat je 1:1.
03.38 – Nastavljen je meč, igraće se odlučujući set.
03.35 – Đoković i Dimitrov su se vratili na teren, sledi zagrevanje i nastavak meča.
03.20 – Zbog jake kiše u Sinsinatiju, organizatori su odložili meč ne precizirajući kada će on biti nastavljen.

02.09 – Kiša je počela intenzivnije da pada, pa je odlučujući set meča odložen za najmanje sat vremena.
02.02 – Đoković osvaja servis gem, a samim tim i drugi set rezultatom 6:3.
01.56 – Novi brejk Novaka, koji je seriju osvojenih gemova produžio na četiri vezana, prednost u drugom setu iznosi 5:3, Đoković servira za set.
01.51 – Tri uzastopna osvojena gema Đokovića, koji vodi sa 4:3.
01.46 – Đoković koristi svoju treću brejk loptu na servis Dimitrova, koji je možda i na najlakšem udarcu na meču pogrešio. Đoković je izjednačio na 3:3 u drugom setu.
01.36 – Ne uspeva Novak da oduzme servis protivniku, koji potvrđuje brejk i vodi sa 3:1.
01.30 – Nakon što su razmenili po servis gem, ponovo prvi do brejka u setu stiže bugarski teniser, koji vodi sa 2:1 u drugom setu.
01.11 – Dimitrov je uzeo i potvrdio i drugi brejk i sa 6:2 osvojio prvi set.
00.52 – Prvi brejk na meču pravi Dimitrov, koji vodi sa 2:1 u prvom setu.
00.47 – Identično uzvraća bugarski teniser, pa je rezultat 1:1.
00.44 – Meč osvojenim servis gemom sa jednim izgubljenim poenom otvara Novak.
00.42 – Počeo je meč, Đoković prvi servira.
00.39 – Oba tenisera izašla su na Centralni teren, u toku je zagrevanje, a prvi će serviti srpski teniser.
00.24 – Kerber i Kejs su završile svoj meč na Centralnom terenu, sledeći su Đoković i Dimitrov.