Đoković ubedljivo do osmine finala Ju-Es opena

Izvor: RTS, 02.Sep.2018, 01:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković – Gaske 3:0 (6:2, 6:3, 6:3). Novak Đoković ubedljivo je savladao Rišara Gaskea i plasirao se u četvrto kolo poslednjeg grend slema u sezoni. Novakov protivnik u osmini finala biće Portugalac Žoao Souza.
Novak Đoković uspešno je prebrodio još jednu prepreku u Njujorku. U meču trećeg kola srpski >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << teniser ubedljivo je savladao Francuza Rišara Gaskea i plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD u tenisu.

Đokoviću je za plasman u četvrto kolo bilo potrebno nešto više od dva sata igre na "Artur Eš" stadionu.
Novak je u sva tri seta uspevao na vreme da oduzme servis protivniku i svaki deo igre mirno privede kraju (6:2, 6:3, 6:3).
Protivnik najboljem srpskom teniseru u osmini finala biće Portugalac Žoao Souza, koji je sa 3:1 savladao još jednog Francuza Luku Puja.
Ju-Es open se igra za nagradni fond od 25.282.400 dolara.
Ovako je protekao meč između Đokovića i Gaskea:
05.18 – Brejk za kraj meča. Novak još jednom oduzima seris Gaskeu i osvaja treći set rezultatom 6:3, za plasman u osminu finala.

Devet direktnih poena napravio je Novak u trećem setu, uz deset grešaka. Ipak, pobednika seta, ali i meča, odlučila je realizacija brejk lopti (Đoković 4/11, Gaske 0/5).
05.12 – Velika borba u trećem setu. Novak u dva uzastopna servis gema spasava brejk lopte i vodi 5:3.
04.51 – Novak oduzima seris protivniku u petom gemu trećeg seta i vodi 3:2.
04.48 – Još nema brejka u trećem setu – 2:2.
04.31 – Dobija Novak i drugi set, ovoga puta 6:3 i nalazi se na set do plasmana u osminu finala.

Statistički gledano, nešto lošije je odigrao Novak drugi set. Samo šest direktnih poena, uz 10 grešaka, ipak, bilo je dovoljno protiv indisponiranog Gaskea, koji je u drugom delu napravio čak 25 grešaka (četiri dvostruke servis greške).
04.21 – Čuva Novak brejk prednosti i vodi 5:2 u drugom setu. Gaske servira za ostanak u drugom delu igre.
03.50 – Brejk na početku drugog seta donosi Đokoviću prednost od 2:0.
03.44 – Novak koristi drugu brejk loptu u gemu i osvaja prvi set rezultatom 6:2.

Ubedljiva igra Đokovića u prvom setu. Srpski teniser napravio je čak 16 direktnih poena, uz samo pet grešaka. Novak ima i seriju od 12 uzastopno dobijenih poena i zasluženo vodi protiv Gaskea.
03.27 – Đoković pravi brejk "sa nulom" i vodi 3:1 u prvom setu.
03.20 – Novak ne koristi tri brejk lopte – 1:1.
03.15 – Dve brejk lopte spasao je Novak u prvom gemu na meču za početno vođstvo od 1:0.
03.06 – Počeo je meč. Novak Đoković prvi na servisu.
02.40 – Šarapova je dobila meč protiv Ostapenkove (6:3, 6:2), uskoro će na teren Đoković i Gaske.
01.20 – Pre nekoliko minuta počeo je meč između Marije Šarapove i Jelene Ostapenko na "Artur Eš" stadionu. Đoković i Gaske će na teren po završetku ovog meča.