Đoković nesalomiv, neka se spremi Federer

Izvor: RTS, 28.Jan.2020, 08:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena, pošto je u tri seta savladao Miloša Raonića sa 6:4, 6:3, 7:6. Za finale, Đoković će se boriti sa velikim rivalom, Rodžerom Federerom.
Najbolji srpski teniser je sjajno otvorio meč. Servis je bio ubojito oružje, pa Novak nije imao problema >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u servis gemovima.

Imao je Novak tri brejk šanse u četvrtom gemu, ali se Raonić, kao u čitavom prvom setu, lavovski borio, pa je uspeo da sačuva servis.
Novak je slomio otpor protivnika u ključnom momentu, u poslednjem gemu prvog dela igre.
Raonić je spasao tri brejk lopte, ali ne i četvrtu, pa je Đoković osvojio prvi set rezultatom 6:4.
Drugi set je počeo baš kao i prvi – velikom borbom, ali je sada Đoković rano oduzeo servis Raoniću.
Vodio je Đoković sa 2:1, a onda je iskoristio treću brejk loptu u četvrtom gemu i trasirao put ka osvajanju drugog seta.
Raonić je pokušao da vrati brejk, napao je svim silama u sedmom gemu, ali je Novak uspeo da se odbrani i, posle paklene borbe, povede sa 5:2.
Posle gema u kojem nije "zapinjao", Đoković je sigurno servirao i poveo sa 2:0 u setovima.
Svestan da nema još mnogo opcija ni vremena, Raonić je od starta trećeg seta krenuo agresivno.
To mu je donelo brejk šansu već u drugom gemu, ali je Novak uspeo da sačuva servis i osvoji poen.
Đoković je u jednom trenutku zatražio medicinski tajm-aut, a kako je izgledalo na terenu, imao je problem sa vidom, odnosno sočivima.
Nakon povratka na teren, jasno se videlo da nije bio u istom raspoloženju, niti je delovalo da je problem rešen, ali je nastavio u sličnom ritmu.
Pri rezultatu 5:5, Đoković i Raonić su odigrali najteži i najzanimljiviji gem na meču.
Novak je imao četiri brejk šanse, ali je Kanađanin svaku loptu spasao.
Na kraju je osvojio poen, pa je poslednji set ušao u taj-brejk.
Jako je počeo Đoković – poveo sa 3:0, zatim 5:1, a onda priveo meč kraju.
Ovo je bio deseti duel Raonića i Đokovića, a srpski teniser još nije osetio gorčinu poraza u međusobnim duelima.
U polufinalu Otvorenog prvenstva Australije, Novak Đoković će igrati protiv Rodžera Federera, koji je, uz veliku muku, savladao Tenisa Sandgrena sa 3:2.
Australijan open igra se za nagradni fond od 71 milion australijskih dolara, a titulu brani upravo Đoković.
Ovako je protekao meč:
12.35 – Kraj meča, Novak je u polufinalu!

12.30 – Najteži gem do sada, za obojicu. Đoković je imao četiri prilike da napravi brejk, a potom servira za pobedu, ali je Raonić uspeo da ostane u meču.
12.10 – Đoković je zatražio medicinski tajm-aut, deluje da ima problema sa vidom, odnosno sa sočivima.
12.00 – Odličan tenis sa obe strane mreže. Raonić agresivan, Đoković odbija napade Kanađanina. Raonić vodi sa 4:3, na servisu je Novak.

11.28 – Kraj drugog seta, koji je Novak osvojio rezultatom 6:3.

11.20 – Novak je odbio sve Raonićeve napade u sedmom gemu i poveo sa 5:2.
11.05 – Evo brejka! Novak je iskoristio treću brejk loptu i poveo sa 3:1.
10.43 – Kraj prvog seta! Đoković je osvojio prvi set rezultatom 6:4. Raonić se lavovski borio u poslednjem gemu, ali je Đoković iskoristio četvrtu set-loptu i poveo sa 1:0. U prvom setu Novak je imao samo dve neiznuđene greške.

10.10 – Velika borba na početku meča, rezultat je 2:2. Đoković je imao tri brejk lopte, ali je Raonić uspeo da se izvuče i izjednači.
9.50 – Počeo je meč, Đoković ima prvi servis.
9.45 – Đoković je odao počast Kobiju Brajantu: zagreva se u posebnoj dukserici na kojoj su inicijali Kobija Brajanta, kao i brojevi 8 i 24, koje je nosio dok je igrao za Lejkerse.

9.40 – Đoković i Raonić su na terenu, uskoro će početi meč.