Novak savladao Čilića, šesti put će igrati finale Sinsinatija

Izvor: RTS, 18.Avg.2018, 20:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković – Čilić 2:1 (6:4, 3:6, 6:3). Novak Đoković odigrao je još jedan maratonski meč u Sinsinatiju i savladao Marina Čilića u polufinalu turnira. Novak će šesti put u karijeri igrati u finalu mastersa koji mu nedostaje kako bi kompletirao zbirku trofeja. Protivnik u finalu biće mu Rodžer Federer u nedelju od 22.00, uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a, strim je na RTS Planeti, a tok meča >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << možete pratiti na našem portalu.
Novak Đoković će šesti put igrati u finalu Mastersa u Sinsinatiju, pošto je posle dva i po sata igre savladao Marina Čilića sa 2:1 (6:4, 3:6, 6:3).

Novak će imati novu priliku da osvoji jedini od devet masters trofeja koji mu nedostaju u karijeri, a protivnik će mu biti Rodžer Federer, kome je David Gofan predao meč pri rezultatu 7:6, 1:1.
Najbolji srpski teniser još jednom je pokazao oscilacije u igri, ali i srce velikog šampiona, pa je najbolje odigrao u najvažnijim momentima i 15. put savladao Čilića u 17 međusobnih okršaja.
Novaku je jedan brejk bio dovoljan da osvoji prvi set rezultatom 6:4, da bi u drugom delu igre Čilić zaigrao mnogo bolje i osvojio drugi set rezultatom 6:3.
Prvi u trećem setu do brejka stiže Novak, ali Čilić uzvraća, da bi pri rezultatu 4:3 Đoković napravio još jedan brejk i priveo mirno meč kraju.
Finalni meč na programu je u nedelju od 22.00, uz direktan prenos na RTS-u.
Masters u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od 6,3 miliona dolara.
Ovako je proteklo polufinale u Sinsinatiju:
22.57 – Đoković je u finalu Sinsinatija, osvaja treći set rezultatom 6:3.
22.55 – Novak pravi novi brejk, vodi sa 5:3 i u narednom gemu će servirati za plasman u finale.
22.39 – Tri brejk lopte spasao je Đokovića, ali ne i četvrtu, pa Čilić smanjuje na 3:2 u trećem setu.
22.32 – Novak pravi brejk i vodi 3:1 u trećem setu.
22.14 – Čilić siguran na svoj seris i rezultatom 6:3 stiže do izjednačenja u setovima 1:1. Drugi set trajao je 50 minuta.

22.11 – Imao je Novak dve brejk i set lopte, ali se Novak razmahao i sa nekoliko lepih direktnih poena ostao u drugom setu.
22.04 – Novak vraća jedan brejk i ostaje u drugom setu – 5:2 za Čilića.
22.00 – Čilić pravi još jedan brejk, vodi 5:1 u drugom setu i serviraće za izjednačenje rezultata.
21.55 – Novak je imao brejk loptu u gemu koji je trajao više od deset minuta, ali je Čilić, zahvaljujući servisima i sreći, poveo sa 4:1 u drugom setu.
21.34 – Loš početak drugog seta za Novaka. Čilić koristi treću brejk loptu i vodi 2:0.
21.23 – Novak osvaja prvi set protiv Čilića rezultatom 6:4. Prvi deo igre trajao je 57 minuta.

21.11 – Čilić još jednom napada servis protivnika, Novak još jednom brani. Đoković vodi 5:3 u prvom setu.
20.56 – Novak spasava jednu brejk loptu i, bez obzira na prepirku sa sudijom Marfijem, vodi 4:2 u prvom setu.
20.36 – Novak strpljivom igrom stiže do prvog brejka na meču, vodi 2:1 u prvom setu i ima servis.
20.26 – Počeo je meč, prvi na servisu Čilić.
20.09 – Kiki Bertens savladala je Petru Kvitovu sa 2:1 u prvom ženskom polufinalu u Sinsinatiju, uskoro će na teren izaći Đoković i Čilić.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković finale,   Tenis