Izvor: JužneVesti.com, 11.Jul.2018, 11:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Železničar i Naisa čekaju imena rivala za evro-takmičenja
Železničar i Naisa, dva predstavnika Niša u rukometnoj Evropi, saznali su imena potencijalnih protivnika u EHF kupu, odnosno u Čelendž kupu. Ko će im biti rival u međunarodnim takmičenjima saznaće u utorak, 17. jula.
Da bi stigao u grupnu fazu EHF kupa "Želja" će morati da prođe tri kvalifikacione runde koje su na programu septembra, oktobra i novembra.
Protivnici niških rukometaša u prvom kolu kvalifikacija mogli bi da budu Kaerjeng >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << (Luksemburg), Dragunas Klaipeda (Litvanija), Batumi (Gruzija), Glazgov (Velika Britanija), Alingsas (Švedska), Varaždin 1930 (Hrvatska), Bern (Švajcarska), Koper (Slovenija), Potaisa Turda (Rumunija), Hafnafjordur (Island) i Insignis Beč (Austrija).
Mečevi prvog kola kvalifikacija za EHF kup zakazani su za 1/2. i 8/9. septembar, dok je drugo kolo na programu 6/7. i 13/14. oktobra.
Eventualni rivali niškog tima u drugom kolu su SKA Minsk (Belorusija), Vintertur (Švajcarska), Riko Ribnica (Slovenija), Konstanca (Rumunija), Gvardia Opole (Poljska), Benfika (Portugalija), Dramen (Norveška), Vestmaneja (Island), Spartak (Rusija), Karvina (Češka), Zaporožje (Ukrajina), Ahiles Boholt (Belgija), Makabi Rišon (Iozrael), ALPLA Hard (Austrija), Vojvodina (Srbija) i Olimpijakos (Grčka).
Žreb za treće kolo kvalifikacija obaviće se 16. oktobra, a mečevi su na programu 17/18. i 24/25. novembra.
Grupna faza ovog evropskog nadmetanja će se igrati februara i marta 2019. godine.
Početak priprema niških rukometaša je 19. jula, a dan kasnije ekipa bi trebalo da ode na Zlatibor gde će nastaviti da se sprema za novu sezonu u kojoj učestvuje i u SEHA ligi i domaćim nadmetanjima.
Još jedna sezona u Evropi; foto: JV/Vanja Keser
Prvi meč u Evropi niške rukometašice bi mogle da imaju 10. ili 11. novembra, dok je revanš šesnaestine finala nedelju dana kasnije.
Nišlijke bi mogle da se sastanu sa ekipama kao što su Krivaja Zavidovići (Bosna i Hercegovina), HIFK (Finska), Femina Vize (Belgija), Kasano Manjano (Italija), Gomel (Belorusija), Lacia Nikozija (Kipar), La Sale (Malta), Rinkon Malaga (Španija), Bjelovar (Hrvatska), Ankara Jenimahale (Turska), Virto Kvintus (Holandija), Boden (Švedska), Kumanovo (Makedonija), Majo(Ada (Portugalija), Makabi Rišon Lezion (Izrael).
Ako prođe prvi korak Naisa će osminu finala igrati tek naredne kalendarske godine.












