Jokićevih 16 poena u porazu od Detroita, nova pobeda Kingsa (VIDEO)

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Feb.2019, 09:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protekla noć u NBA ligi nije bila inspirativna za naše internacionalce. Detroit je porazio Denver sa 129:103 uz slabiju partiju Nikole Jokića, a Sakramento nadigrao San Antonio 127:112 uz slabiji učinak Bogdana Bogdanovića i Nemanje Bjelice. Hjuston je bio bolji od Finiksa na gostovanju 118:110, a pobede su ostvarili i Indijana i Milvoki.

Iako je Denver dobro ušao u meč i odmah poveo na gostovanju, domaćini nisu dozvolili iznenađenje već su u nastavku meča preokrenuli >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << rezultat a potom se samo postavljalo pitanje sa kojom razlikom će dobiti meč.

Naš internacionalac Nikola Jokić je imao jedno od slabijih večeri, pa je meč završio sa 16 poena i tri skoka za 26 minuta igre.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Andre Dramond sa 27 poena i 12 skokova, dok je Trej Lajls kod Denvera, kao najefikasniji, imao 20 poena.

Na domaćem terenu slavio je i Sakramento u duelu sa San Antoniom sa 127:112, dok su u ostalim mečevima pobede odnele gostujuće ekipe.

Sakramento je poveo od starta meča i održavao prednost do finiša utakmice. U redovima domaćina najefikasniji su bili Begli i Foks sa 24 odnosno 20 poena.

Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica su u igri proveli po 21 minut i za to vreme imali šest, odmosno sedam postignutih poena.

U timu San Antonija je najefikasniji bio Demar Derozan sa 24 poena, a Lamarkus Oldridž imao je dva poena manje.

Hjuston je bio bolji od Finiksa 118:110, a Džejms Harden je duel završio sa čak 44 poena i osam skokova.

U timu Igora Kokoškova najefikasniji je bio Džoš Džekson sa 25 poena, a pratio ga je Keli Ubre sa dva poena manje.

Atlanta je u Vašingtonu slavila sa 137:129 preuzevši vođstvo od samog početka meča, a domaćini su bezuspešno pokušavali da dođu do izjednačenja i načine rezultatski preokret.

Goste je po efikasnosti predvodio Torin Prins koji je utakmicu završio sa 21poenom, a najefikasniji igrač utakmice sa 27 poena bio je Bredli Bil iz poraženog tima.

Indijana je nadigrala Nju Orleans sa 109:107, a Milvoki je nadigrao Bruklin sa 113:94.