Boris Dijao je radio sve kao u NBA, ali je završio pod nogama Skotija Vilbekina i moćne Darušafake!

Izvor: MozzartSport.com, 15.Nov.2017, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uniks deklasirao Andoru, Tofaš ima satrašan američki tandem

Pružio je Boris Dijao možda i najbolju partiju od povratka u Evropu, ali ni to nije bilo dovoljno da njegov Levaloa izbegne katastrofu na gostovanju sjajnoj Darušafaki u petom kolu B grupe Evrokupa. Istanbulski sastav je pregazio Levaloa 100:67, nastavio perfektan nizu u takmičenju i postao prvi tim koji je četiri kola pre kraja obezbedio plasman u top 16 fazu.

Od prvog minuta je Dačka >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gazila goste iz Pariza, postepeno povećavala prednost i na kraju došla do ogromnih 33 poena prednosti. Skoti Vilbekin je pružio još jednu fenomenalnu partiju pošto je za 22 minuta ubacio 20 poena i imao šest asistencija. Džonson ga je pratio sa 17 poena. Kod gostiju je sjajan bio Boris Dijao. Nekadašnji NBA as je upisao 20 poena za 26 minuta na parketu, imao 12 skokova (6+6), šutirao 8/11 iz igreimao indeks uspešnosti 28… Ali uzalud. Ostali nisu bili na nivou. Klemen Prepelič je ubacio samo šest poena uz šut iz igre 3/12.

Uniks je praktično zakoračio u narednu fazu takmičenja novom pobedom nad Andorom u istoj grupi. Rusi su u Kazanju pregazili goste sa Prirneja 89:80, a već na poluvremenu su imali 18 razlike. Gosti su tek u poslednjoj četvrtini koju su dobili sa 13 poena viška uspeli da spase obraz. Džamar Smit je sa 21 poenom bio najbolji u pobedničkom timu, Trent Loket je imao 16 poena i osam skokova, Stefon Lazme poen manje i isti broj uhvaćenih lopti. Kod gostiju Haime Fernandez 16 poena. Uniks je drugi na tabeli sa četiri pobede i dva poraza, Andora ostaje na jednoj pobedi kao i Levaloa sa sve manjim šansama da prođe grupu. Anđušić se nije upisao u strelce za nešto više od dva minuta na parketu u dresu pobedničkog tima.

Tofaš je u D grupi deklasirao Ulm 100:84 i izjednačio se sa Zenitom na prvom mestu u grupi. fenomenalnu partiju je pružio američki bej Henri Pjeria koji je Nemcima ubacio 26 poena (5/7 za dva, 5/7 za tri), imao sedam asistencija i pet ukradenih lopti. Odličan je bio i Toni Kroker koji je za 22 minuta ubacio 22 poena uz šut za tri poena 6/7! Ivan Paunić je ubacio tri poena Tofaš. U Ulmu je Batler ubacio 17 poena pošto je pogodio pet od sedam trojki.