Atlanta bolja od Nju Orleansa, sedam pobeda gostujućih ekipa u NBA ligi (VIDEO)

Izvor: Beta, 28.Okt.2021, 19:07

Košarkaši Atlante pobedili su noćas na gostovanju ekipu Nju Orleansa sa 102:99, i tako upisali treću pobedu iz četiri odigrana meča u NBA ligi.Krajem prve četvrtine domaći tim je vodio sa 33:17, ali je Atlanta do poluvremena smanjila razliku. U nastavku Atlanta se bolje snašla u samoj završnici, i do pobede je došla iskoristivši 21 skok u napadu.Tre Jang je vodio tim iz Džordžije sa 31 poenom, sedam asistencija i pet skokova, Džon Kolins je dodao 16 poena uz 12 skokova, Deandre Hanter je upisao 13 poena, a srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je za nešto više od 31. minuta zabeležio 12 poena, i po tri skoka i asistencije.U Nju Orleansu bolji od ostalih bio je Devonte Grem sa 21 poenom, šest asistencija i pet skokova, Brendon Ingram je postigao poen manje uz osam skokova, dok je Jonas Valančijunas zabeležio dabl-dabl učinak sa 16 poena i 15 skokova.Nju Orleansu je ovo četvrti poraz iz pet mečeva u NBA ligi.Ekipa Oklahoma sitija na svom terenu je bila bolja od Los Andjeles Lejkersa sa 123:115.Lejkersi su tokom druge četvrtine vodili sa 56:30, da bi do kraja treće četvrtine potpuni preokret napravila domaća ekipa, koja je povela sa 97:95.Šej Gildžes-Aleksander je za Oklahomu postigao ...