Ruska armija jača od španskog kralja, pobede istanbulskih timova

Izvor: RTS, 14.Jan.2020, 21:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ruska "armija" jača od španskog "kralja", pobede istanbulskih timova

Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su na svom terenu madridski Real rezultatom 60:55, u derbi meču 19. runde Evrolige. Valensijin brejk protiv Himkija u Podmoskovlju i pobede timova iz Istanbula.
"Armejci" su sa novim pojačanjem, Hauradom Sant-Rosom (4 poena), dobili interesantan >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << meč na mali broj poena u "Mega sport" areni.

Bolje su u meč ušli gosti iz Madrida, koji su konstanto vođstvo uvećali u drugoj deonici na dvociferenu prednost - 29:18 na isteku 15. minuta meča, ali su na odmor otišli samo sa pet poena viška (33:28).
Nastavak je doneo rezultatski egal, timovi su se smenjivali u malim vođstvima sve do 38. minuta, kada ekipa Dimitrisa Itudisa lomi meč u svoju korist za konačnih 60:55
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Amerikanac Majk Džejms sa 19 poena ali i sedam izgubljenih lopti, 14 je dodao Darun Hilard a deset Kajl Hajns.
Kod "kraljevića" dvocifreni jedino Trej Tompkins sa 14 i Fakundo Kampaco sa 11 poena.
Valensija je predvođena Fernandom San Emeterijom (18 poena) napravila brejk protiv Himkija u Podmoskovlju - 84:75.

Vanja Marinković je za pet minuta ostao bez poena u pobedničkom timu, dok je Stefan Jović kod domaćina odigrao solidnu utakmicu sa osam poena, pet asistencija i četiri skoka kao starter za 36 minuta.
Košarkaši Efesa su bez povređenog Vase Micića, ali i bez ikakvih problema izašli su na kraj sa Olimpijom iz Milana pobedivši sa 88:68.
Ponovo je raspoložen bio sjajni Šejn Larkin, strelac 23 poena. Singlton je dodao 16, dok je na drugoj straniu najefikasniji bio Guraitis sa 11.
Dva poena ubedljiviji bio je Fenerbahče protiv ekipe Asvela - 86:64.
Po 16 poena ubacili su Nando De Kolo i Derik Vilijams, dok je Luiđi Datome dodao 12.

Srpski univerzalac Nikola Kalinić na parketu je proveo 18 i po minuta i za to vreme ubacio četiri poena uz tri skoka.
U redovima francukskog prvaka Nuoa 12, a Žan-Šarl 10 poena.