Izvor: MozzartSport.com, 14.Avg.2020, 21:55

Moskovski crveno-beli preboleli prvo kolo i dva sumnjiva penala: Ahmat je pao na Otkritije Areni

Četvrti uzastopni trijumf Spartaka protiv Ahmata

Prva utakmica Spartaka na Otkritije areni i prva pobeda moskovskog tima – pao je Ahmat rezultatom 2:0 (0:0), a to je gostima iz Groznog bio četvrti uzastopni poraz od crveno-belih.

Dominirali su izabranici Domenika Tedeska od starta susreta i već nakon 17. minuta šatresli mrežu rivala. Džordan Larson je pogodio iz šesnaesterca, ali je nakon intervencije VAR-a gol poništen pošto je utvrđeno da je >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Šveđanin prethodno igrao rukom. Pokušavali su gosti da seckaju napade rivala čestim faulovima (meč su završili sa 19 prekršaja), već od drugog minuta počeli da nižu žute kartone, a do odlaska na odmor imali su četiri upisana igrača.

Besneli su u Spartaku nakon prve runde i dva sumnjiva penala u Sočiju gde su remizirali 2:2, a već u narednom kolu dobili su šansu da se oprobaju sa bele tačke. Oštra i gruba igra nije davala rezultate, čak je i odmogla u 50. minutu kada je domaćinu dosuđen penal. Larson je šutirao i pogodio za vođstvo Spartaka koji je prednost duplirao u 69. minutu. Akciju iz prekida završio je Pons koji je prvo izbegao ofsajd, a zatim ćušnuo loptu u gol iz peterca.

Agresivna igra ekipe za koju nastupa Miroslav Bogosavac je nastavljena i nakon drugog primljenog gola, epilog je bio isključenje Nenakova u 77. minutu nakon čega je postalo jasno da će Moskovljani obezbediti prvi trijumf u sezoni i barem se na 24 sata obreti na prvoj poziciji.

RUSIJA 1 – 2. KOLO