Džejms doneo pobedu CSKA, Makabi slavio protiv Bajerna

Izvor: RTS, 05.Dec.2019, 22:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši moskovskog CSKA pobedili su nakon produžetka Žalgiris rezultatom 85:82 (9:17, 23:14, 19:19, 18:19, 16:15) u prvoj utakmici 12. kola Evrolige. Makabi je u Tel Avivu ubedljivo slavio protiv Bajerna iz Minhena rezultatom 77:55 (22:18, 19:8, 12:21, 24:8). Real nadigrao Valensiju 111:99 (30:29, 23:20, 27;21, 31:29)
Pobedu je Moskovljanima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << doneo Majk Džejms koji je pogodio šut za tri poena u poslednjem sekundama produžetka.

Žalgiris je bolje otvorio utakmicu, pa je nakon prve četvrtine vodio rezultatom 17:9.
Armejci su se brzo konsolidovali, uspeli da izjednače i već na pauzu odu sa poenom prednosti.
U drugom poluvremenu, nijedna ekipa nije uspela da dođe do značajnije prednosti, pa je pobednika odlučio produžetak u kojem su se bolje snašli Moskovljani koji su došli do svoje osme pobede.
Najefikasniji u ekipi CSKA bili su Janis Strelnijeks sa 20 i junak Majk Džejms sa jednim poenom manje.
Najbolji kod gostiju iz Litvanije bio je Tomas Vokap koji je postigao 19 poena i pogodio tri trojke iz četiri pokušaja, uz šest asistencija.
Makabi je na svom parketu ubedljivo savladao Bajern iz Minhena 77:55 i ostvario osmu pobedu u sezoni.

Izraelci su već na poluvremenu vodili 41:26. Košarkaši Bajerna su u trećoj četvrtini prišli na šest poena zaostatka, ali su u četvrtoj postigli samo osam, pa je Makabi lako utakmicu priveo kraju.
Skoti Vilbekin je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 16 postignutih poena. Jedini dvocifreni kod Bajerna bili su Lučić i Koponen sa po 10 postignutih koševa.
U španskom derbiju Real je u Madridu nadigrao Valensiju i ostvario devetu pobedu u takmičenju.

Madriđane je predvodio Entoni Rendolf sa 18 poena, dok je Fabien Kozer dodao 16. U redovima tima iz Valensije istakli su se Lojd Džordan sa 21 i Majk Tobi sa 20 poena. Vanja Marinković za 12 minuta nije uspeo da se upiše u strelce.
Baskonija - Efes (21.00)
Tabela: Efes 9-2, Real 9-3, Barselona 8-3, Makabi 8-4, CSKA 8-4, PAO 7-4, Olimpija 7-5, Himki 6-5, Baskonija 5-6, Olimpijakos 5-6, Asvel 5-6, Crvena zvezda 5-7, Fenerbahče 4-7, Alba 4-7, Valensija 4-8, Bajern 4-8, Žalgiris 3-9, Zenit 2-9.
Pogledaj vesti o: Evroliga