Bajern pokorio Moskvu: Iz ruske zime do istorijskog trijumfa

Izvor: Blic, 27.Nov.2013, 19:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajern je na moskovsku zimu otišao bez Riberija, Švajnštajgera, Mandžukića, Pizara, Šaćirija, ali to nije smetalo pulenima Pepa Gvardiole da uđu u istoriju.

Tim iz Minhena postao je prvi u Ligi šampiona koji je ostvario 10 pobeda uzastopno, a na >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << tom putu nije mogao da ga zaustavi ni CSKA. Iako su "armejci" bili nešto opasniji na početku kada je šut oprobao i Zoran Tošić, gosti su poveli u 17. minutu. Miler je sa leve strane odlično vratio loptu u sredinu ka Robenu koji je iz prve matirao Akinfejeva.

Sneg je vejao tokom celog meča, a klizav teren uticao je na to da se Lam sam povredi, pa je na isteku pola sata igre njegovo mesto zadnjeg veznog, gde Gvardiola forsira kapitena Bavaraca, zauzeo Tijago Alkantara.

Vremenske neprilike su sprečile kvalitetan fudbal, ali ne i goleadu, a "armejci" su odmah po povratku pauze mogli do izjednačenja. Izbacivanje Akinfejeva loše je procenio Boateng i dozvolio da mu se Honda ušunja iza leđa, ali se Japanac katastrofalnim driblingom obrukao ispred Nojera, pa je golman Bajerna lako izašao kao pobednik. Imali su Moskovljani još dve šanse, probao je i Tošić iskosa sa desne strane, ali kako to bude u fudbalu, kada se prilike propuste - usledi kazna.

Mario Gece je u 56. minutu uzeo loptu, pobegao Zuberu, ušao u kazneni prostor sa desne strane i rutinski pogodio donji desni ugao za 2:0. Iako je delovalo da je mreža gostiju začarana, Tošić je iznudio penal pošto je pogodio Dantea u ruku, a Honda, iako je loše šutirao, poslao je loptu u jednu, Nojera u drugu stranu, pa je CSKA prepolovio zaostatak u 62. minutu.

Radost domaćih navijača trajala je svega tri minuta, jer je Šenikov napravio početkničku grešku na drugoj strani i oborio Robena u svom kaznenom prostoru. Miler se revanširao Hondi, vrlo slično šutirao sa kreča i takođe golmana poslao u jednu, a loptu u levu stranu za 3:1 što je i na kraju osvanulo na semaforu.