
Izvor: B92, 09.Apr.2020, 08:55
Mazda 3 osvojila nagradu za najbolji dizajn 2020. godine
Japanska kompanija zaradila je nagradu u dizajnerskoj kategoriji sprovedenoj od strane World Car Awards (WCA).
Mazda 3 osvojila je nagradu za Svetski automobilski dizajn 2020. godine u jednoj od posebnih kategorija WCA i Mazda 3 je drugi model koji je osvojio ovu nagradu nakon Mazde MX-5 2016. godine.
"Pre prihvatanja ove nagrade, Mazda Motor Corporation želi da izrazi saučešće svima onima koji su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pogođeni koronavirusom. Što se tiče nagrade, velika nam je čast što možemo da primimo nagradu za Svetski automobilski dizajn u godini u kojoj obeležavamo jedan vek od osnivanja Mazde. Nastavićemo da pružamo našim kupcima unikatne proizvode, dizajne, tehnologije i iskustva", rekla je Akira Marumoto.
Mazda je do sada imala mnogo uspeha na World Car Awards, godišnjem takmičenju na kojem odlučuje žiri automobilskih novinara iz 25 zemalja i broji ga 86 članova.