Izvor: RTS, 16.Avg.2020, 22:59

Sevilja nije "tražila đavola", ali je pronašla put do finala

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u finale Lige Evrope, pošto su u Kelnu savladali Mančester junajted sa 2:1. "Đavoli" su promašili skoro sve što su mogli, ali je Sevilja sa dva direkta oborila rivala i pronašla stazu koja vodi do finala.
Mnogi su očekivali tvrdu i možda nezanimljivu utakmicu u Kelnu, s obzirom na ulog i fazu takmičenja... Kako su se samo prevarili!

Posle uvodnih minuta meča, postalo je jasno da će Sevilja >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i Junajted odigrati spektakularnu utakmicu.
Junajted je poveo posle devet minuta igre, na dobro isproban način - iz penala.
"Đavolima" je dosuđen 22. penal ove sezone, po čemu su rekorderi u najboljih pet liga Evrope.
Dijego Karlos je oborio Rašforda, a Bruno Fernandeš je sigurno izveo kaznu i doneo prednost engleskom timu.
Imao je Junajted još nekoliko lepih prilika, dok se Sevilja nije povratila i počela da uzvraća.
Okampos je zapretio, De Hea odbranio, ali je Argentinac pokrenuo Sevilju koja je vrlo brzo došla do izjednačenja.
Ponovo je Okampos bio hrabar, poslao odličnu loptu pred gol i pronašao Susa, a nekadašnji fudbaler Liverpula i Milana staloženo zatresao mrežu.
Sevilja se opustila, krenula opuštenije ka golu Mančestera, ali su se prilike ređale pred golom koji je čuvao Bono.
Marsijal je šutirao preko gola, potom Rašford i Bruno Fernandeš - pravo u golmana, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.
Čudo je kako Junajted nije imao lepu prednost posle nekoliko minuta igre u nastavku.
Sevilja je bila u "nokdaunu", ali je u životu održao golman Bono.

Prvo je Grinvud imao jedan na jedan sa golmanom, potom karambol pred golom, a kao šlag na tortu je došao Marsijal sa dva zicera - oba je skinuo Bono.
Junajted se pošteno ispromašivao, nervoza je počela da raste, a koncentracija da pada.
Kada je meč ušao u miran tok i kada je nastupio period sa malo uzbuđenja, Sevilja je zadala koban udarac.
Navas je pronašao prostor za centaršut, Luk de Jong umakao centralnim bekovima Junajteda i lako došao do gola.
Junajted na konopcima, potpuno šokiran zbog situacije na terenu, nije imao snage (a ni vremena) da se vrati u meč.
Mančester junajted je ovako izgubio treće polufinale ove sezone - posle FA Kupa i Liga Kupa, a Sevilja je pokazala ko je "domaćin" u takmičenju čiji je pehar podizala čak pet puta (2006, 2007, 2014, 2015, 2016).
Sevilja će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Inter - Šahtjor, koji se igra u ponedeljak.