Izvor: MozzartSport.com, 26.Jun.2021, 04:34

Pipita i Nani kao u najboljim danima: Portugalac golčinom okrenuo Majami u derbiju Floride (VIDEO)

MLS: Bivši vezista Mančester junajteda postigao šesti pogodak u sezoni i bacio u očaj ekipu Dejvida Bekama

Na otvaranju novog kola u MLS ligi sastali su se rivali sa Floride: Inter Majami i Orlando. Gosti su slavili posle preokreta, a gol odluke u finišu susreta je postigao Nani. Domaćin je poveo petim pogotkom Gonzala Iguaina u sezoni, ali je četa Fila Nevila pretrpela i četvrti vezani poraz - 1:2 (0:0).

23.30: (2,30) Kanzas >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Siti (3,40) Los Anđeles (3,10)

U velikoj je krizi Inter, što bi pod znak pitanja moglo da stavi i Nevilovu sudbinu na klupi. Samo osam bodova posle 10 odigranih utakmica stavlja tim koji je prošle sezone debitovao u MLS ligi na 11. mesto na tabeli, pet bodova daleko od plej-ofa. Orlando sa druge strane posle šestog trijumfa sedi na drugoj poziciji, sa čak 13 bodova više od večerašnjeg rivala.

Domaćin je bio bolji rival u prvih 45 minuta, ekipa u čijoj startnoj postavi se našao bivši reprezentativac Francuske Blaz Matuidi je bila opasnija, dok je sastav Oskara Parehe bio prilično sterlian, te nije uspeo da uputi nijedan udarac u okvir protivničkog gola. Nije bilo golova do odlaska na odmor, da bi posle 16 minuta igre u drugom delu na teren kročio i bivši as madridskog Reala, Napolija i Juventusa Gonazalo Iguain.

Samo šest minuta je bilo potrebno popularnom Pipiti da se upiše u listu strelaca. Izuzetno precizno je šutirao sa oko 20 metara udaljenosti, iskoristio je višak prostora i namestio se na udarac, a onda poslao projektil po zemlji u mrežu nemoćnog Ostina.

Ipak, samo je šest minuta trebalo gostima da poravnaju. Duga lopta ka Naniju, koji je majstorski na prvu šalje pred gol rivala, a na pravom mestu se našao Miler, koji hvata volej i postiže pogodak za izjednačenje. Već u 80. minutu nastupio je preokret. Nani je kao u najboljim danima uzeo loptu uz levu aut liniju na protivničkoj polovini, ušao u sredinu, a potom fantastičnim udarcem u dalji ugao natera Mekartija da ponovo vadi loptu iz mreže - 2:1.

Uveo je potom Nevil i Iguainovog brata Federika, ali nije urodilo plodom, Orlando je zadržao prednost i slavio.