PL: Solskjer 4/4, Sveci izdržali na Bridžu, goleada u Bornmutu, Marko čuva Čekićare, Luka overio Vukove! (video)

Izvor: Sportske.net, 02.Jan.2019, 23:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PL: Solskjer 4/4, "Sveci" izdržali na "Bridžu", goleada u Bornmutu, Marko čuva "Čekićare", Luka overio "Vukove"! (video)

U okviru 21. kola Premijer lige, večeras je odigrano šest mečeva.

Mančester junajted je slavio na "Sent Džejms Parku" sa 0:2 (0:0), vezao je Ole Gunar Solskjer i četvrti trijumf na klupi "Đavola".

U prvom delu je sve išlo po planu za Njukasl, gosti su dominirali, ali nisu uspevali da stvore ozbiljnije šanse pred golom Martina Dubravke.

Ušlo se u drugi deo igre bez golova, da bi nakon 20ak minuta igre Solskjer rešio da na teren pošalje >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Lukakua i Aleksisa Sančeza.

To je odmah dalo rezultate, kako je Lukaku nakon slabe intervencije Dubravke pokupio odbijenu loptu i smestio je u mrežu Njukasla za 1:0, samo 38 sekundi nakon što je ušao u igru.

Krenuo je Njukasl nešto ažurnije od tog trenutka, pokušavali su Šelvi i Atsu, ali je De Hea ostao nesavladan.

Prodisali su gosti u 80. minutu, kada je Aleksis sjajno pronašao Rašforda, koji bez problema matira Dubravku za 2:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, četvrti vezani trijumf Junajteda, od kako je ekipu preuzeo Ole Gunar Solskjer.

Čelsi je na "Stamford Bridžu" ugostio Sautempton, nisu uspeli da upišu i treći vezani trijumf "Plavci" kako je četa Ralfa Hazenhitla uspela da odoli, na kraju 0:0.

Videli smo dobru priliku za domaćina u 34. minutu, ali je mladi Gan odlično intervenisao nakon pokušaja Azara.

Šest minuta kasnije, velika šansa za Moratu, ali jedan od defanzivaca Sotona uspeva da ga izblokira u zadnji čas.

U drugom delu, nakon 25 minuta igre Alvaro Morata postiže gol, ali iz ofsajda, ostalo je 0:0.

Ponovo je Španac bio u centru pažnje u 78. minutu, tukao je dobro ovog puta, ali je Gan još jednom dobro intervenisao.

Do kraja nije bilo promene rezultata, podela bodova, koju će oduševljeno prihvatiti "Sveci".

Prštalo je na "Vitaliti" stadionu gde je Bornmut ugostio Votford, ali samo u prvih 45 minuta, na kraju 3:3 (3:3).

Svi golovi pali su u prvom delu (pogledajte ih OVDE), poveli su gosti preko Dinija u 14. minutu, kapiten samo 13 minuta kasnije duplira prednost "Stršljenova".

"Trešnjice" se vraćaju za samo tri minuta, u periodu od 34. do 37. minuta dolaze do izjednačenja, strelci su bili Ake i Vilson.

Ipak, već u 38. minutu Votford ponovo dolazi do prednosti, strelac je bio Sema.

Nije tu bio kraj, u 40. minutu ekipa Edija Haua ponovo poravnava, strelac ovoga puta Rajan Frejzer.

Otišlo se na odmor, u nastavku konkretnije prilike za domaćina, ali je Foster bio raspoložen, te je ukrotio dobre pokušaje Frejzera i Kinga, te je rezultat ostao nepromenjen.

U derbiju začelja Hadersfild je dočekao Barnli, gosti su slavili sa 1:2 (1:1) u Jorkširu.

Poveli su "Terijeri" preko Munijea u 33. minutu, da bi samo sedam minuta kasnije Vud poravnao rezultat.

Minut kasnije Hadersfild ostaje sa igračem manje, Šindler je zaradio drugi žuti karton.

U nastavku, pobedu "Kleretsima" u 74. minutu donosi Ešli Barns.

Interesantno je bilo na "Olimpijskom stadionu", gde je Vest Hem dočekao Brajton, meč je okončan remijem 2:2 (0:0).

U prvom delu su golovi izostali, da bi u nastavku za samo dva minuta, od 56. do 58. minuta, gosti poveli sa 2:0. Najpre je strelac bio Stivens, 120 sekundi kasnije gol je postigao Dafi.

Ipak, Marko Arnautović nije dozvolio gostima da se opuste, već u 66. minutu je smanjio na 2:1, da bi samo dva minuta kasnije Srbin sa austrijskim pasošem poravnao na 2:2, ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Na "Molinuu" je gostovao Kristal Palas, gosti iz Londona su povratnika u najviši rang savladali sa 0:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi u finišu prestonički "Orlovi" došli do trijumfa.

Najpre je Aju doneo prednost ekipi Roja Hodžsona u 83. minutu, da onda je u sudijskoj nadoknadi Luka Milivojević svojim šestim golom ove sezone overio pobedu Palasa u Birmingemu.

Njukasl - Mančester junajted 0:2

Čelsi - Sautempton 0:0

Hadersfild - Barnli 1:2

Vest Hem - Brajton 2:2

Vulverhempton  - Kristal Palas 0:2

Bornmut - Vorford 3:3