LE: Kazahstanci namučili Junajted, debakl Mehnegladbaha i Vulvsa

Izvor: B92, 19.Sep.2019, 23:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester junajteda uspeli su da pobede Astanu, dok su se igrači Borusije Menhengladbah obrukali na svom terenu.

Junajted je u Grupi L, istoj gde je Partizan remizirao (2:2) sa Alkmarom, pobedio Astanu sa minimalnih 1:0 na svom terenu.

Ekipa Olea Gunara Solskjera napadala je tokom čitavih 90 minuta, ali su gol postigli tek na kraju.

Solskjer je na teren od prvog minuta izveo kombinovan sastav, a upravo mu je jedan od mladih igrača koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su bili starteri doneo pobedu. To je bio Mejson Grinvud, bivši član omladinske škole "đavola", koji je sjajnim solo prodorom postavio konačan rezultat u 73. minutu.

Nemanja Matić proveo je svih 90 minuta na terenu za Junajted.

Veliku bruku doživeo je Mehnengladbah, koji je doživeo poraz od debitanta austrijskog Volfsbergera sa 4:0 na domaćem terenu.

Volfsberger je potpuno razbio Nemce i postavio najiznenađujući rezultat prvog kola Lige Evrope.

Opširnije o prvom terminu prvog kola LE: Rumuni šokirali Lacio, Arsenal rutinski sa Ajntrahtom

Roma je bila ubedljiva u prvom kolu, pošto je sa 4:0 savladala turski Bašakšehir.

Strelac gola i asistent bio je Edin Džeko, dok je svih 90 minuta na terenu proveo Aleksandar Kolarov.

Iznenađenje priredio je i Ludogorec, koji je gubio od CSKA iz Moskve na poluvremenu sa 1:0, a onda za četiri minuta postigao tri gola na startu drugog poluvremena i rešio pitanje pobednika.

Posle loših partija u Premijer ligi Vulverhempton je podbacio i u Ligi Evrope. Oni su na svom Molienu pretrpeli poraz od Brage sa minimalnih 1:0 iako su dominirali i u šutevima i u posedu.

Jang Bojs je pružio dobar otpor Portu, ali je na kraju pretrpeo poraz od 2:1 na gostovanju.