Izvor: Sportske.net, 29.Nov.2020, 18:02

Kavani režirao preokret u Sautemptonu, Junajted od minus dva na poluvremenu do pobede u nadoknadi! (video)

Iskusni urugvajski napadač odigrao najbolju utakmicu od dolaska na Old Traford.

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su na gostovanju Sautemptonu 3:2 u uvodnom meču nedeljnog programa 10. kola Premijer lige, koji je obeleželio izvanredni Edison Kavani.

Iskusni urguvajski napadač je ulaskom u drugom poluvremenu potpuno promenio odnos snaga na terenu, pa je njegov tim od minus dva sa kojim >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je otišao na odmor stigao do pobede u nadoknadi meča.

Sve je mirisalo na još jedan loš meč izabranika Ole-Gunara Solskjera, ali su se za bod izborili Bruno Fernandeš i rezervista Edison Kavani.

"Crveni đavoli" su na jug Engleske stigli posle dve uzastopne pobede na prvi meč nedeljnog programa 10. kola Premijer lige.

Nadali su se da je remi "svetaca" protiv Vulverhemptona početak kraja lepe serije, ali su već u prvom poluvremenu stigli demanti.

Ko zna u kom pravcu bi meč otišao da je udarac Bruna Fernandeša u 17. minutu zavrišio u golu umesto na stativi.

Kazna je usledila samo šest minuta kasnije kada je Jan Bendarek posle centaršuta iz kornera Džejsma Vord-Prouza bio najviši u skoku obezbedivši vođstvo svom timu.

Već u 28. minutu moglo je na semaforu da stoji 2:0, ali je posle pokušaja Kajl Voker-Pitersa jedan od defanzivaca Junajteda skrenuo loptu ka stativi.

Ipak, novi gol je stigao u 33. minutu kada je Vord-Prouz izvanredno izveo slobodan udarac sa ruba šesnaesterca postigavši sjajan pogodak.

Davide De Hea je bio nemoćan.

U nastavku meča Ole-Gunar Solskjer je reagovao uvođenjem Edisona Kavanija umesto Mejsona Grinvuda, a veliko iznenađenje je što je već u prvom minutu drugog dela igre zamenio De Heu ubacivši Hendersona.

Na isteku jednog sata igre Junajted je smanjio vođstvo domaćih nakon akcije u kojoj su učestvovali Kavani i Fernandeš, a upravo je ovaj drugi zatresao mrežu za 2:1.

Urguvajac je bio raspoložen i u nastavku meča pa se u 74. minutu na asistenciju Fernandeša i sam upisao u strelce.

Porugalac je šutao van šesnaesterca posle kornera, a na putu ka mrežu Kavani se bacio i doneo izjendačenje Junajtedu.

Činilo se da će meč biti završen nerešenim rezultatom, ali se Kavani po drugi put upisao u strelce, ovaj put u drugom minutu nadoknade vremena.

Markus Rašford je centrirao, a Kavani se sjajno bacio i glavom postigao pobedonosni gol za Junajted, kojim je njegov tim stigao do trećeg trijumfa u nizu.