Iznenađenje na Etihadu – Lids sa igračem manje šokirao Siti VIDEO

Izvor: B92, 10.Apr.2021, 15:30

Iznenađenje na "Etihadu" – Lids sa igračem manje šokirao Siti VIDEO

Fudbaleri Lidsa savladali su ekipu Mančester sitija i Lidsa rezultatom 2:1 (1:0) u prvoj utakmici subotnjeg programa 31. kola engleske Premijer lige.

Iako jeste veliko iznenađenje, ovaj kiks neće previše ugroziti šampionske ambicije "građana" pošto i dalje ima veliku prednost u odnosu na drugoplasirani Junajted.

Razlika na tabeli ostaje 14 bodova, s tim da Siti ima dve utakmice više od najvećeg rivala.

Tim Pepa Gvardiole nije bio na prepoznatljivom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nivou, verovatno mislima u Dortmundu gde će u sredu igrati revanš četvrtfinala Lige šampiona protiv Borusije.

Lids je izašao hrabro na "Etihad", dobro se branio, a u 42. minutu uspeo da ugrozi Siti i zatrese njegovu mrežu.

Učinio je to Dalas, veoma preciznim udarcem sa distance je od stative smestio loptu iza leđa Edersona.

Potom je kapiten Lijam Kuper dobio direktan crveni karton zbog starta đonom nad Rahimom Sterlingom.

Naravno, posle toga u nastavku je domaćin još više napao, ali nije uspevao da probije bedem ekipe Marsela Bjelse.

Izjednačenje se desilo tek u 76. minutu kada je Feran Tores bio strelac gola za 1:1.

Ali, do kraja meča "građani" više nisu imali većih prilika, a veliku šansu za Lids propustio je Rafinja u 86. minutu kada je izašao jedan na jedan ispred Edersona, ali nije uspeo da ga obiđe.

Međutim, ukazala se nova prilika u 91. minutu za Stjuarta Dalasa, iskoristio ju je i postao apsolutni heroj Lidsa.