Arsenal za šest minuta pregazio Slaviju, Junajted rutinski i u revanšu

Izvor: B92, 15.Apr.2021, 22:51

Arsenal za šest minuta "pregazio" Slaviju, Junajted rutinski i u revanšu

Arsenal i Mančester junajted su u polufinalu Lige Evrope.

Posle 1:1 u Londonu i šokantno primljenog gola u 94. minutu za izjednačenje, Arsenal je lako savladao Slaviju u Pragu sa 4:0 (3:0).

Sve je tim iz Londona rešio za šest minuta.

Mikel Arteta je na teren poslao najbolju moguću ofanzivnu četvorku – Pepe i Saka igrali su po krilima, Lakazet u samom špicu, dok je iza njega bio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Emil Smit Rou.

Prvo smo videli saradnju ofanzivnog veznog i levog krila. Smit Rou je bio asistent, a Pepe je pogodio za 0:1 u 18. minutu.

Jakub Hromada, defanzivni vezni Slavije, pravi penal u 20. minutu, koji minut kasnije rutinski realizuje večerašnji kapiten Aleksandar Lakazet.

Novi pogodak u 24. minutu za Arsenal postiže Bukajo Saka, na asistenciju Kaluma Čembersa i odvodi Arsenal u polufinale.

Aleksandar Lakazet pogodio je i u 77. minutu i postavio konačnih 4:0 za "tobdžije".

Arsenal će u polufinalu Lige Evrope igrati protiv Viljareala.

Mančester junajted je u prvom meču savladao Granadu sa 2:0 u gostima i bilo je jasno da su već u Španiji obezbedili polufinale, ali posao je morao da se odradi.

Pobedili su i kod kuće, ovog puta rezultatom 2:0 (1:0).

Strelac vodećeg gola bio je Edinson Kavani u 6. minutu, na asistenciju Pola Pogbe, koji je večeras bio kapiten Mančester junajteda.

Hesus Valjeho postigao je autogol u 90. minutu za konačnih 2:0.

"Crveni đavoli" se u polufinalu Lige Evrope sastaju sa Romom.

Mečeve ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.