Apsolutna dominacija Liverpula, Junajted najgori u ligi (foto)

Izvor: Sportske.net, 16.Dec.2018, 20:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Još jedan katastrofalan nastup fudbalera Mančester junajteda.

Fudbaleri Liverpula slavili su u 17. kolu Premijer lige na svom stadionu protiv Mančester junajteda sa 3:1 (1:1).

Dominirali su fudbaleri domaće ekipe od samog starta, bunker "Đavola" su probili u 24. minutu preko Manea, da bi 10ak minuta kasnije nakon greške >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Alisona gosti poravnali rezultat preko Lingarda.

U nastavku ista slika, igralo se pred kaznenim prostorom Mančestera, prilike su se ređale, ali je De Heao uspevao da ostane nesavladan sve do 73. minuta.

Tada ga je na sjajan način matirao rezervista Šaćiri, da bi isti fudbaler samo sedam minuta kasnije doneo i dva gola prednosti "Redsima".

Na kraju više nego zaslužena pobeda čete Jirgena Klopa, a o tome koliko su danas bili bolji rival govori i sledeći podatak.

Naime, Liverpul je za 90 i kusur minuta uputio 36 udaraca ka golu Junajteda, što je rekord Premijer lige u ovoj sezoni.

Do sada je najviše šuteva uputio Siti (32), na utakmici protiv Hadersfilda.

Nemoćni su bili Murinjovi puleni pred zahuktalim Liverpulom, moraće štošta da se menja na "Old Trafordu" već u januaru.

📊 Liverpool’s 36 goal attempts is the most by any team in a PL game this season (previous best, 32 by Man City v Huddersfield) pic.twitter.com/ODnDiStlC3

— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) 16. децембар 2018.