Zvezdo, imaš šansu! Totenhem još spava, pobede Lestera, Vile i Čelsija! (video)

Izvor: Sportske.net, 19.Okt.2019, 18:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru devetog kola Premijer lige, u terminu od 16h odigrano je šest duela.

Totenhem se nalazi u velikoj krizi, što je danas i potvrđeno, kako je četa Maurisija Poketina jedva izvukla bod protiv poslednjeplasiranog Votforda, meč na stadionu u Severnom Londonu okončan je rezultatom 1:1 (0:1).

Igrao se šesti minut kada su "Stršljenovi" stigli do prednosti, duga lopta ka Janmatu, koji beži Rouzu po desnoj strani i sa golom spaja Dukurea.
Uzvratili su Sparsi šest minuta kasnije preko Sisoka, ali je vezista domaćeg sastava šutirao preko gola rivala.

Pao je u kaznenom prostoru Totenhema Delofeu u 39. minutu, delovalo je da ga je Vertongen zakačio, ali je sudija Kris Kavana nije dosudio jedanaesterac. Sačekao je i odluku iz VAR sobe, njegove kolege su nakon pregledavanja snimka potvrdile da nije bilo materijala za najstrožu kaznu.

Otišlo se na odmor, Poketino je na teren poslao Sona, što je dalo neku novu energiju "Pevcima".

Upravo je napadač iz Južne Koreje bio blizu postizanja gola već u 49. minutu, ali se lopta nakon njegovog udarac odbila od prečke i završila u gol autu.

Umalo Perejra na drugoj strani da šokira domaćina, ali je odbrana u poslednjem trenutku uspela da izblokira Argentinca.

Napadao je Totenhem u nastavku, ali poprilično jalovo, gosti su pretili iz kontri, posebno su agilni bili Janmat i Delofeu, ali nije bilo promene rezultata.

A onda, u finišu susreta, nesporazum Femenije i golmana Fostera, Dele Ali dolazi do lopte i smešta je u nebranjenu mrežu "Stršljenova" za 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Totenhem je vezao treći meč bez trijumfa u svim takmičenjima, a u utorak na svom stadionu dočekuje Crvenu Zvezdu u okviru trećeg kola grupne faze Lige šampiona.

Lester je kod kuće posle preokreta slavio protiv Barnlija sa 2:1 (1:1).

Poveli su gosti u 26. minutu preko Vuda, da bi Vardi poravnao rezultat u poslednjem minutu prvog dela.

U nastavku dolaze "Lisice" do preokreta, igrao se 74. minut kada se Juri Tilemans upisao u listu strelaca, drugu asistenciju na utakmici upisao je mladi Harvi Barns.

Kris Vud je u finišu postigao još jedna pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda, te je Lester upisao tri boda.

Aston Vila je dočekala Brajton, meč je okončan rezultatom 2:1 (1:1), gosti su gotovo sat vremena igrali sa igračem manje.

Poveli su "Galebovi" u 21. minutu, strelac je bio Vebster.

U periodu od 30. do 35. minuta vezista Brajtona Aron Muj je zaradio dva žuta kartona, te su gosti ostali sa igračem manje.

To Vila koristi u drugom minutu nadoknade prvog dela, kada je gol postigao Džek Griliš.

Pretio je domaćin do kraja, da bi u petom minutu nadoknade pobedu ekipi iz Birmingema doneo Met Target.

Čelsi je nastavio sa dobrim rezultatima, savladali su Njukasl na "Bridžu" sa 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Markos Alonso u 73. minutu susreta, na asistenciju Hadson-Odoija.

"Plavci" su dominirali, Abraham je pogodio i prečku, Dubravka je bio raspoložen, pa su "Svrake" meč završile sa samo jednim primljenim golom.

Vulverhempton je nakon pobede protiv Sitija dočekao Sautempton, osvojili su samo bod protiv "Svetaca", bilo je 1:1 (0:0) na "Molinuu".

Dva gola su poništena Raulu Himenezu u prvom poluvremenu, oba zbog ofsajda, drugi je poništen nakon odluke iz VAR sobe, što je čak osmi put ove sezone da video tehnologija spašava ekipu Sautemptona.

Uspeli su u nastavku gosti i da povedu, strelac je bio Deni Ings u 53. minutu.

Ipak, Vulvsi dolaze do poravnanja, Hojberg je skrivi jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Raul Himenez.

Do kraja nije bilo promene rezultata.

Iako se očekivala "kiša" golova na "Vitalitiju", meč između Bornmuta i Noriča okončan je sa najnepopularnijih 0:0.

Poprilično izjednačen meč, ali su Ramsdejl i Krul bili raspoloženi, te su sačuvali svoje mreže.

Aston Vila - Brajton 2:1

Bornmut - Norič 0:0

Čelsi - Njukasl 1:0

Lester - Barnli 2:1

Totenhem - Votford 1:1

Vulverhempton - Sautempton 1:1