Izvor: RTS, 24.Jan.2023, 00:41

Totenhem porazio Fulam na Krejven Kotidžu, sve u znaku Kejna

Nakon dva vezana poraza od Arsenala i Mančester sitija, ekipa Totenhema savladala je Fulam minimalnim rezultatom 1:0 na gostovanju, u okviru 21. kola Premijer lige.
Londonskom derbi utakmicom između Fulama i Totenhema kompletirano je 21. kolo Premijer lige u Engleskoj, trijumf na "Krejven Kotidžu" pripao je gostima.

Utakmica je počela otvoreno, sporadičnim napadima obe ekipe, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ali je prvi i jedini gol na meču postigao robusni napadač Totenhema, Hari Kejn.
Pogodak koji koji je Hari Kejn postigao u 46. minutu prvog poluvremena na asistenciju Sona bio je njegov 266. gol u dresu Totenhema, a 16. prvenstveni u ovoj sezoni.
Ovim golom Kejn se izjednačio sa Džimijem Grivsom po broju pogodaka u dresu Totenhema i sada je  na deobi prvog mesta na večnoj listi najboljih strelaca u istoriji kluba.
Drugo poluvreme nije bilo previše sadržajno zbog toga što su se "pevci" povukli i igrali snažnu defanzivnu igru, a uz to i dobro zatvorili srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića.
Totenhem je pobedom nad Fulamom prekinuo niz poraza i sada zauzima petu poziciju u Premijer ligi uz dve utakmice više od šestoplasiranog Brajtona.
Fulam je na sedmom mestu sa 31 osvojenim bodom u dosadašnjem delu sezone.
Totenhem u narednom kolu dočekuje Mančester siti, dok Fulam gostuje kod Čelsija.