Čelsi raspucan, PAOK bez šanse u Londonu

Izvor: RTS, 29.Nov.2018, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Čelsija savladali su PAOK rezultatom 4:0 u meču petog kola Grupe L Lige Evrope. Gosti od sedmog minuta bez iskljulenog Kačeridija, dva gola Žirua, jedan Morate.
PAOK je u London došao sa nadom da može da napravi iznenađenje, zapravo čudo.

Ali, sve nade su se raspršile posle sedam minuta igre. Kačeridi je, kao poslednji igrač u odbrani, srušio Žirua i dobio direktan >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << crveni karton.
Čelsi je polako davio protivnika, napadao sa svih strana, da bi u 27. minutu Olivije Žiru iskoristio dodavanje Pedra i lepim udarcem zatresao mrežu.
Francuz je, deset minuta kasnije, postigao još jedan gol, ovaj put na asistenciju Fabregasa.
U nastavku se slika nije umnogome promenila. Čelsi je kontrolisao situaciju na terenu, PAOK, istina, pokušavao hrabrije, ali gostima nije bilo moguće da se razigraju.

Mladi Hadson Odoi je postigao treći gol za Čelsi na meču, prvi u karijeri, kada je lepo šutirao u 60. minutu.
Alvaro Morata je u nastavku dobio priliku i odlično je iskoristio. Prvi kontakt sa loptom i gol. Hadson Odoi je centrirao, a Španac najviši u skoku smešta loptu glavom u gol.
Čelsi je do kraja odigrao rutinski i upisao novu pobedu u Ligi Evrope.
"Plavci" su obezbedili plasman u narednu rundu takmičenja, pošto su prvi u grupi sa maksimalnih 15 bodova.
Za drugo mesto će se voditi velika borba u poslednjem kolu.
BATE je na drugom mestu sa šest bodova, koliko ima i Mol Vidi, dok je poslednji PAOK sa tri boda.
U poslednjem kolu grupne faze, sastaju se Mol Vidi i Čelsi, odnosno PAOK – BATE.
Ovako je protekao meč:
22.49 - Kraj meča u Londonu.
22.35 - GOOOL! Alvaro Morata se upisao u strelce, tek što je ušao u igru sa klupe.

22.18 - GOOOL! Hadson Odoi je postigao gol, prvi u karijeri za Čelsi.

22.12 - Hrabra igra gostiju, koji sada uspevaju organizovanije da napadnu, uprkos igraču manje.
22.02 - Nastavljen je meč.
21.47 - Poluvreme, Čelsi siguran i ubedljiv, vodi sa 2:0.
21.38 - GOOOL! Još jednom Olivije Žiru odlično reaguje na dodavanje, ovaj put Fabregasa. Čelsi vodi 2:0.

21.29 - Prečka! Hadson Odoi je šutirao je iz daljine, pogodio je okvir gola.
21.28 - GOOOL! Olivije Žiru je načeo PAOK, lepim golom na asistenciju Pedra.

21.22 - Fenomenalan pokušaj Loftus-Čika sa distance, Paskalakis maestralnom paradom čuva mrežu.
21.08 - PAOK ostaje sa desetroicom igrača. Ukrajinac u Grčkom timu Evgen Kačeridi dobija direktan crveni karton nakon oštrog starta nad Žiruom.