Izvor: RTS, 26.Sep.2021, 19:50

London je ponovo crven, Arsenalova lekcija Totenhemu

Fudbaleri Arsenala savladali su u londonskom derbiju ekipu Totenhema sa 3:1 u meču šestog kola Premijer lige.
Izabranici Mikela Artete odigrali su iznenađujuće vrlo dobro u londonskom derbiju odigranom na "Emirejts stadionu".

Arsenal je u prvih 45 minuta postigao čak tri gola i tako praktično rešio pitanje pobednika.
"Petlove" je načeo Smit Rou u 12. minutu meča. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Dobar napad domaćih, Saka ubacuje loptu u šesnaesterac, a Smit Rou odlično reaguje i plasira je u mrežu.
Isti igrač bio je asistent u 27. minutu, kada je strelac bio Obamejang. Odlična kontra Arsenala, odložena lopta za napadača, koji levom nogom matira Lorisa.
Igrao se 34. minut kada su "tobdžije" došle do ubedljive prednosti od 3:0, a strelac je bio Saka.
Ponovo vrlo dobra tranzicija iz odbrane u napad, lopta ka Saki na desnu stranu, a mladi Englez uz dosta sreće vara defanzivce Totenhema i postiže pogodak.
Do kraja meča, Totenhem je uspeo da ublaži poraz jednim golom, koji je postigao Son u 69. minutu.  Reguilon je dobro ubacio loptu sa leve strane, a Son još bolje reagovao i matirao Ramsdejla.