Kalvert-Luin za tri boda Evertona u Londonu

Izvor: B92, 09.Maj.2021, 19:24

Fudbaleri Evertona slavili su kao gosti protiv Vest Hema sa 1:0 (1:0) u susretu 35. kola Premijer lige.

Tako su izabranici trenera Karla Ančelotija ostvarili 16. trijumf u sezoni i nastavljaju trku za poziciju koja bi ih odvela u Ligu Evrope.

S druge strane, Vest Hem je izgubio korak u borbi za četvrtu poziciju i poslednjih nekoliko kola biće vrlo interesantno.

Everton je poveo u 24. minutu preko Dominika Kalvert-Luina.

Odlično je reagovao na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << asistenciju Bena Godfrija i rutinski zatresao mrežu "čekićara".

Lukaš Fabijanski se istrakao na golu Vest Hema u 28. i 35. minutu kada je sjajno odbranio udarce Gilfija Sigurdsona i Rišarlisona, da bi do poluvremena Said Benrama propustio jedinu šansu za domaći tim.

Imao je Vest Hem odličnu šansu i u 61. minutu kada je Coufal udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu, a Boven zamalo zakasnio da reaguje na odbitak.

Konačno u 84. minutu poslednja šansa na meču i to za Everton, ali je Džošua King, samo što je ušao u igru, pogodio stativu.