Fulam bez Mitra preokretom do bodova VIDEO

Izvor: B92, 30.Jun.2020, 21:33

Fudbaleri Fulama zabeležili su prvi trijumf od kako je nastavljena sezona u Engleskoj.

Na gostovanju Kvins Park Rendersu su slavili pobedu rezultatom 2:1 (1:1) u meču 40. kola Čempionšipa.

Do važna tri boda su došli bez srpskog napadača Aleksandra Mitrovića koji je u prošlom meču protiv Lidsa dobio suspenziju od tri utakmice zbog udaranja laktom Bena Vajta.

Tim iz Londona je već od prvog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minuta bio u minusu, pošto je Džordan Hjudžil doveo KPR u vođstvo.

Međutim, Fulam rani gol nije poremetio, već je stigao odgovor u 21. minutu preko Harija Artera.

Pogrešili su domaći na svojoj polovini, usledio je napad gostiju, a potom je Arter oprobao udarac sa preko 20 metara.

Levom nogom je snažno šutirao, a golman Keli nije mogao da ukroti taj pokušaj.

Na vrlo sličan način gosti sa Krejven kotidža su došli do pobedonosnog gola.

Greška u predaji lopte igrača Kvins Park Rendžersa omogućila je napad Fulama koji je udarcem sa distance završio Sajrus Kristi.

Fantastično je tukao u suprotan ugao, još jednom neodbranjivo za Kelija.

Fulam se učvrstio na mestu koje vodi u plej-of, ali i približio poziciji dva, mada je i dalje gotovo izvesno da su Lids i Vest Bromvič Albion već viđeni učesnici Premijer lige..