Izvor: RTS, 12.Jul.2020, 19:34

"Čika Morinjo" udavio Arsenal i osvojio London

Fudbaleri Totenhema savladali su Arsenal sa 2:1 u londonskom derbiju u okviru 35. kola Premijer lige.
Veliki londonski derbi obojio je trener domaćih Žoze Morinjo.

Posle odličnih 45 minuta, "posebni" je promenio ritam, umrtvio igru i udavio rivala.
Na kraju, ostvario je cilj i osvojio tri boda.
Arsenal je poveo fenomenalnim golom Lakazeta u 16. minutu, a dva minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kasnije Son je iskoristio grešku zadnje linije "tobdžija" (Kolašinca i Davida Luiza) i doneo izjednačenje.
Ben Dejvis je do poluvremena imao jedan strahovit udarac, ali je lopta uzdrmala prečku.
U drugom delu igre nije bilo uzbuđenja, skoro nimalo.
Obamejang je pogodio prečku u 59. minutu, imao je još jedan lep šut koji je odbranio Loris.
A onda, onako "morinjovski", Totenhem dolazi do pobede.
Korner je izveo Son, Aldervejreld je najviši u skoku, i donosi tri boda "pevcima".
U prvom današnjem meču, Vulverhempton je održao lekciju Evertonu.