Izvor: RTS, 27.Sep.2021, 23:23

Brajtonu snovi o prvom mestu Premijer lige ostali u Londonu

Remijem Kristal Palasa i Brajtona rezultatom 1:1 (1:0) završeno je šesto kolo engleske Premijer lige.
Gostujući tim mogao je na "Selhurst parku" da pobedom zauzme lidersko mesto na tabeli, što bi bilo potpuno neočekivano, ali "galebovi" to nisu uspeli.

Tim Patrika Vijere od samog početka je pred svojim navijačima igrao ofanzivnije i to se isplatilo u nadoknadi prvog poluvremena.
Tada je Trosard neoprezno startovao nad Galagerom i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << oborio ga u kaznenom prostoru, a udarac sa 11 metara u gol je pretvorio Vilfrid Zaha.
Brajton do same završnice nije dolazio do prave šanse, a onda je Nil Maupaj u petom minutu nadoknade izjednačio. Pobegao je odbrani domaćih i efektno lobovao golmana čime je kaznio prethodne promašaje domaćih igrača.
Srpski fudbaler Luka Milivojević odigrao je 72. za domaću ekipu.
Brajton je sada šesti sa 13 bodova, dok je Palas 15. sa šest.