SRBIJA POBEDNIK GRUPE U LIGI NACIJA: Orlove probudio Prijović

Izvor: Večernje novosti, 21.Nov.2018, 01:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SRBIJA POBEDNIK GRUPE U LIGI NACIJA: "Orlove" probudio Prijović

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u B Ligu nacija, pošto je večeras u poslednjem meču C lige, grupe 4, savladala Litvaniju 4:1 (0:0) MUČILA se Srbija skoro sat vremena na stadionu Partizana na meču poslednjeg kola “C” Lige nacija, ali je na kraju deklasirala nejaku Litvaniju – 4:1 (0:0). Na novembarskoj cičizimi, pred jedva 2.000 navijača, najvernijih reprezentaciji Srbije koji su topli >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << dom i fotelju zamenili dolaskom u Humsku 1, selekcija Mladena Krstajića je obavila najteži posao: pobedila je u meču u kojem su i pre nego što je počeo, svi već prežalili goste iz Litvanije. Neopravdano! Malo je falilo da se u 32. minutu zalede i onako smrznuti “fanatici” na tribinama. Litvanci su pogodili prečku posle odbrane Rajkovića, ali to je bila samo najava da gosti nisu planirali da budu topovska hrana u Beogradu. Ipak, posle autogola Žulpe u 51. minutu, praktično su najavili kapitulaciju. Kada je Mitrović u 58. minutu povisio na 2:0, već je mirisalo na ubedljiv trijumf. Ipak, golman Rajković je skoro početničkom greškom častio Litvance pogotkom u 64. minutu, ali se videlo su stvari ubrzo došle na svoje mesto.HRABRI ŠTOPERI DVOJICA srpskih štopera, Nikola Milenković i Miloš Veljković su na meču protiv Litvanije očigledno bili najhrabriji fudbaleri. Njih dvojica su po očajnom, vetrovitom i kišnom vremenu bili jedini od 22 fudbalera na terenu koji su igrali u dresovima kratkih rukava! Svi ostali su bili u opremi dugih rukava, mnogi od njih i sa rukavicama. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Srbija - Litvanija 4:1 Junak večeri u velikom stilu bio je centarfor PAOK Aleksandar Prijović kojeg je selektor Mladen Krstajić kao pravog džokera poslao na teren od prvog minuta drugog poluvremena. Ispostavilo se da je ovo pravi potez, a Prijović je u 71. minutu posle centaršuta vrlo raspoloženog Andrije Živkovića glavom pogodio mrrežu i još jednom podsetio da zaslužuje veću minutažu u dresu koji je izabrao kao svoj, iako rodna Švajcarska i danas verovatno plače za njim... Adem Ljajić je u 74. minutu samo ukrasio ovaj tgrijumf pošto Prijović prvo sjajno asistirao, a ofanzivni vezista lob udarcem matirao golmana. Srbija je tako na najlepši način overila plasman u “B” Ligu nacija, ulazk u 3. šešir pred žreb kvalifikacija za EP 2020. godine i odlazak u plej-ofu martu iste godine, koji može možda i prečicom da joj donese direktan plasman na veliko takmičenje. Ali, prvo valja na Norvežane u plej-ofu, jer je od večeras i to poznat rival za “orlove”. PROČITAJTE JOŠ: LIGA NACIJA: Poznat raspored plej-ofa za plasman na EURO 2020. Posle nekih dečijih bolesti, viđenih još od Mundijala u Rusiji, Srbija je protiv totalnog autsajdera grupe najavila svoje domete, ali i dala krila onim najvatrenijim navijačima koji obožavaju totalni fudbal sa dva napadača. Ko od ne bi voleo da vidi imenjake, Mitrovića i Prijovića stalno i zajedno na terenu?SPEC.VN.POTPUNO je nejasno otkud na ovako mirnoj utakmici povod malobrojnim navijačima Srbije sa južne i severne tribine stadiona Partizana da petardama narušavaju skoro pa kamernu atmosferu. STRELCI: Žulpa (autogol)u 51. i Mitrović u 58, Prijoviću 71.minutu za Srbiju, a Slavickas u 64. minutu za Litvaniju. Stadion Partizana. Gledalaca: 2.000 Sudija: Kristo Tohver (Estonija)7. SRBIJA: Rajković 6 – Rukavina 7, Milenković 7, Veljković 7,6,5 – Maksimović 6,5, Lukić 6,5 (od 77. Fejsa-) – Živković 7, Ljajić 6,5 (od 82. Aleksić-), Gaćinović6,5 (od 46. Prijović 7,5)– Mitrović 7,5. LITVANIJA: Šetkus 5,5 – Baravikas 5,5, Girdvainas 6, Januševskis 6,5, Slavickas 6,5 – Žulpa 5,5 – Petravičius 5,5 Sirgedas 5,5, Vorobjovas 5,5 (od 69. Matulevičius -), Kazlauskas 5,5 (od 58. Šernas) – Čemih. Igrač utakmice: Aleksandar Prijović (Srbija)

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.