Izvor: RTS, 19.Okt.2021, 23:06

"Vatromet", drama, VAR i pet golova u Madridu - Liverpul slomio Atletiko

Fudbaleri Liverpula savladali su u gostima Atletiko sa 3:2 u utakmici trećeg kola Lige šampiona.
Spektakularan meč odigrali su Atletiko i Liverpul u Madridu.

Već posle 13 minuta igre, gosti su imali dva gola prednosti.
Salah je pogodio u osmom minutu, a potom i Nabi Keita.
Međutim, Antoan Grizman je izjednačio do odlaska na odmor - zatresao je mrežu u 20. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << minutu, a onda i u 34.
Grizman je, ipak, postao i tragičar, pošto je u 52. minutu dobio direktan crveni karton.
Pobedu Liverpulu obezbedio je Salah, koji je u 76. minutu iskoristio penal.
Možda Liverpul ne bi došao do pobede da je sudija ostao pri svojoj odluci u 83. minutu, kada je dosudio penal za Atletiko.
Ipak, posle gledanja snimka, predomislio se, pa je Atletiko ostao bez šanse za izjednačenje.
U drugom meču grupe B, Porto je na svom terenu savladao Milan sa 1:'0.
Liverpul je prvi sa maksimalnih devet bodova, Atletiko ima četiri, koliko i Porto, dok je Milan bez bodova.