Izvor: RTS, 07.Avg.2020, 23:00

Varan poklonio "građanima" četvrtfinale, Ronaldo nedovoljan za prolaz

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na svom terenu pobedili madridski Real sa 2:1. U četvrtfinale će i Lion, koji je poražen u Torinu od Juventusa sa 2:1, ali je zahvaljujući pobedi na svom terenu (1:0) osigurao četvrtfinale.
Utakmica nije mogla bolje da počne za "građane".

Osetilo se odsustvo Serhija Ramosa >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u zadnjoj liniji, pogotovo kada je Varan napravio kardinalnu grešku - nije bio maksimalno koncentrisan, Žesus mu je uzeo loptu, dodao Sterlingu, koji je doneo prednost Sitiju.
Delovalo je da Siti može lako i brzo do gola, ali je Real uspeo da se presabere i dođe do izjednačenja.
Rodrigo je bio brži i spretniji od odbrane Reala, centrirao, pronašao Benzemu, koji glavom smešta loptu u mrežu.
Svu nadu Reala odneo je Varan, novom, spektakularnom greškom.
Glavom je vraćao loptu golmanu, Žesus je opet prihvatio poklon i doneo novo vođstvo Sitiju.
Real je posustao, Siti spustio tempo, pa su "građani" lako došli do četvrtfinala.
U drugom današnjem meču, Juventus je dočekao Lion.

Francuzi su u Torinu branili prednost iz prvog meča (1:0), a posle desetak minuta igre, imali su odličnu priliku da naprave novi korak ka četvrtfinalu.
Bentankur je skrivio jedanaesterac, a lopti je prišao Memfis Depaj.
Holanđanin je "bezobrazno" šutirao, potkopao loptu i smestio je u mrežu.
Juventusu je posao bio paklen, ali "dama" nije gubila nadu.
Bernardeski je bio vrlo blizu da donese izjednačenje, ali je njegov pokušaj izblokiran.
A onda, u završnici prvog dela, penal za Juventus.
Pjanić je šutirao iz slobodnjaka, lopta je zakačila Depaja u ruku, pa je sudija, opet možda prestrogo, pokazao na belu tačku.
Kristijano Ronaldo je siguran i Juve je ponovo imao šansu.
Juve je silovito krenuo u nastavku, pa je Ronaldo u 60. minutu opalio levom nogom sa distance i postigao fenomenalan gol.
"Dami" je bio potreban još jedan gol za prolaz dalje, ali je Lion znalački odbranio gol i izbacio favorizovane Italijane.