Potop Milana u Londonu – Čelsi slavio u derbiju

Izvor: B92, 05.Okt.2022, 20:09

Fudbaleri Čelsija savladali su Milan u Londonu rezultatom 3:0, u trećem kolu grupe E Lige šampiona.

Ovim trijumfom tima Grema Potera se vratio u trku za plasman u nokaut fazu i sada je drugi na tabeli sa četiri boda.

Toliko imaju i "rosoneri", sa kojima se opet sastaju naredne sedmice. Prvi je Salcburg sa pet, poslednji zagrebački Dinamo sa tri boda.

Nije Čelsi bio baš toliko bolji kao što rezultat govori, ali svoje šanse su nemilosrdno kažnjavali.
Redom su se u strelce upisivali Vesli Fofana u 24, Pjer-Emerik Obamejang u 56, odnosno Ris Džejms u 62. minutu.

Milan je bolje otvorio meč, kontrolisao je loptu i situaciju, ali je Čelsi imao prvu pravu šansu.

Mejson Maunt je u padu sa dvadesetak metara šutirao lepo u ugao, ali se Tatarušanu izvio i sprečio pogodak.

Usledio je mirniji period, domaći su delovali smušeno i neorganizovano u napadu, da bi i pored toga, Silva zapretio glavom.

Brazilac je isto učinio i u 24. minutu posle kornera, kada je Tatarušanu opet izašao kao pobednik, ali ne zadugo.

Lopta se odbila, stvorila se velika gužva, a najprisebniji je bio Vesli Fofana, koji je zatresao mrežu gostiju i postigao prvi pogodak u plavom dresu.

Strelac vodećeg pogotka se nešto kasnije povredio, zbog čega je zamenjen, da bi u nadoknadi Milan imao najbolju šansu za izjednačenje.

Rafael Leao je iskoristio svoju brzinu i dribling, prošao po levoj strani, dodao De Ketelaru, čiji je udarac zaustavio Kepa. U nastavku, propisno se obrukao Rafe Krunić, koji je praktično iz peterca lansirao loptu preko prečke.

Nastavak susreta bio je miran, da bi Čelsi u kratkom roku rešio pitanje pobednika ovog susreta.

Domaći su vođstvo duplirali u 56. minutu preko Pjera Emerika Obamejanga, koji je iskoristio dobar centaršuta Džejmsa i lošu intervenciju Tomorija, te iz peterca savladao Tatarušanua.

Asistent kod drugog pogotka, bio je strelac trećeg, u 62. minutu, čime je Milan doveo pred debakl.

Kombinovali su posle oduzete lopte na levoj strani Maunt i Čilvel, odbrana gostiju je na trenutak otklonila opasnost, lopta je stigla do Sterlinga, koji je proigrao Džejmsa na desnoj strani, a ovaj snažno šutirao i savladao Tatarušanua.

Čelsi je rutinski priveo utakmicu kraju i tako zabeležio prvi trijumf u elitnom takmičenju.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona