Izvor: RTS, 28.Nov.2020, 18:12

Sasuolo bez šansi protiv razigranog Intera, Benevento odoleo Juventusu

Fudbaleri Intera ubedljivo su savladali Sasuolo 3:0, na gostovanju u Ređo Emiliji. Nero-azuri preuzeli drugo mesto na tabeli iza gradskog rivala Milana. Juventus nije uspeo da savlada Benevento u gostima - 1:1. Verona u Bergamu bolja od Atalante 2:0.
Posle poraza od Reala u Ligi šampiona, Inter se vratio nacionalnom šampionatu i u Ređo Emiliji zabeležio izuzetno značajnu pobedu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << od 3:0.

Sasuolo je držao drugo mesto na tabeli i predstavljao najprijatnije iznenađenje Serije A, ali su nero-azuri lako došli do tri boda i preuzeli poziciju koju je držao njihov rival.
Inter je do trijumfa došao zahvaljujući brzim golovima na početku meča, pa je već u 14. minutu imao dva gola prednosti.
Aleksis Sančes je već u četvrtim minutu zatresao mrežu Sauola, da bi u 14. minutu autogol postigao Kirikeš.
Konačan rezultat postavio je Galjardini u 60. minutu.
Filip Đuričić igrao je do 59. minuta za Sasuolo, dok u Interu nije bilo Aleksandra Kolarova, koji je zaražen koronavirusom.
Obe ekipe imaju po 18 bodova, Inter je drugi na tabeli zbog bolje gol razlike.
U drugoj utakmici dana, Benevento i Juventus odigrali su nerešeno 1:1.
Gosti su poveli golom Alvara Morate, da bi izjednačenje i bod domaćoj ekipi doneo Leticija u psolednjim trenucima prvog poluvremena.
U poslednjim trenucima meča crveni karton zaradio je napadač "Stare dame" Alvaro Morata.
Juventus je peti na tabeli sa 17 bodova, Benevento deveti sa 10.
Posle pobede nad Liverpulom u Ligi šampiona, Atalanta je na svom terenu poražena od Verone 2:0.
Gosti su do tri boda stigli zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu, a strelci su bili Veloso u 62. minutu sa bele tačke i Zakanji u 83.