Raul sa dva gola učvrstio Šalke na poziciji koja vodi u Ligu Šampiona

Izvor: Blic, 08.Apr.2012, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru 29. kola Bundeslige, na Veltins areni sastali su se Šalke 04 i Hanover, a utakmica je završena rezultatom 3:0 za domaći tim. Novu sjajnu partiju pružio je veteran i miljenik domaćih navijača Raul Gonzalez.

Šalke je u vođstvo došao već u šestom minutu utakmice. Farfan je odlično izveo slobodan udarac, Raul je zakačio loptu glavom, koja se, od stative, odbila u mrežu.

U 47. minutu Raul, je nakon sjajne solo akcije, predriblao golmana Hanovera, Cilera, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i postigao svoj drugi pogodak.

Između ova dva gola, Šalke je imao nekoliko izglednih prilika, od kojih vredi izdvojiti stativu Farfana i šut Raula, koji je odbranio Ciler, a koji je mogao ovom igraču da donese het-trik.

Farfan je učestvovao kod dva gola svog tima, svoju drugu asistenciju upisao je u 63. minutu, kada je, nesebično, dodao loptu Jan Klas Huntelaru, koji je loptu ubacio u nebranjenu mrežu.

Nakon ove pobede, Šalke se učvrstio na trećem mestu sa 57 bodova, dok je Hanover ispustio priliku da se približi Evropi.