Izvor: MozzartSport.com, 05.Jul.2020, 21:44

Previše je bilo tvrdo da bi neko pobedio, Hetafe predaleko od Lige šampiona

Osasuna bila bliža pobedi - 0:0

Tvrdo, previše tvrdo, preteško za gledanje, a kamoli za postizanje golova. Osastuna i Hetafe su podelili plen na El Sadaru, a daleko više reazloga da žali ima ekipa Hetafea, koja je sve dalje od plasmana u Ligu šampiona - 0:0.

Ipak, ekipa Pepea Bordalasa nije zaslužila više na ovom meču, jer nije uspevala na ozbiljnije muke da stavi domaću odbranu, a u finišu je umalo ostala i bez jednog boda. Tada se u odličnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << šansi našao Ruben Garsija, čiji je udarac na sjajan način odbranio David Sorija.

Domaćin je u 68. minutu tražio i jedanaesterac, pošto je delovalo da je Mauro Arambari igrao rukom u svom šesnaestercu, ali ipak nije bilo ništa od najstrože kazne. Nekoliko minuta ranije snažno je iz daljine gađao i Ojer, ali je taj udrac otišao preko prečke.

Srpski vezisti Darko Brašanac i Nemanja Maksimović proveli su svih 90 minuta na terenu i vrlo dobro odradili svoje zadatke, ali je kod oba tima nedostajalo nešto više odlučnosti da se krene u napad.

Hetafeu uopšte nije prijala pauza u sezoni, pošto je nakon nje ostvario samo jednu pobedu na sedam utakmica. To nije slučaj i sa Osasuom, koja je pre ove utakmice imala niz od tri uzastopne pobede, čime je rezervisala svoje mesto u gornjem delu tabele i sebi čak omogućila minimalnu nadu da može da se umeša u borbu za plasman u Ligu Evrope.