Njukasl slavi Isaka, do pobede sa penala u nadoknadi VIDEO

Izvor: B92, 18.Mar.2023, 00:18

Žestoka će biti borba za mesta koja u Premijer ligi vode u Ligu šampiona.

Njukasl je povećao sebi izglede posle dramatične pobede na gostovanju Notingem Forestu u prvom meču 28. kola, 2:1 (1:1).

Junak pobede "svraka" je svakako dvostruki strelac Aleksandar Isak koji je postigao oba pogotka za klub sa severa Engleske.

Notingem je prvi stigao do gola i to u 26. minutu kada je veliku grešku Dena Burna kaznio Emanuel Dejvis.

U drugom minutu nadoknade >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prvog dela, Njukasl je izjednačio.

Odlično je centrirao Mati Vilok, a Isak je glavom zahvatio loptu akrobatski i smestio je u mrežu domaćina za 1:1.

Njukaslu je u nastavku poništen gol zbog ofsajda, strelac je bio Anderson, ali upornost im se isplatila.

U nadoknadi, Nijakate je igrao rukom, sudija je pokazao na penal a Isak ga pretvorio u pobedu Njukasla.