Izvor: MozzartSport.com, 27.Jul.2021, 11:10

Malme je sila u Skandinaviji, Helsinki veruje u navijače i veštačku podlogu

Kvalifikacije za Ligu šampiona: Švedski prvak ima prednost (2:1) iz prvog meča pred revanš na Bolt areni

Ko je gazda Skandinavije? Malme je u dvomeč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona ušao kao veliki favorit, ali je finski prvak pružio žestok otpor četi Jana Dala Tomasona u prvih 90 minuta. Švedski šampion ima gol prednosti (2:1) pred današnji (18.00) duel na Bolt areni u Helsinkiju.

Prvak zemlje 1.000 jezera igra na veštačkoj >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << podlozi i to bi mogla da bude prednost. Više ne važi pravila gola u gostima u UEFA takmičenjima, pa Helsinki može da juri dva gola razlike, da li posle 90 ili 120 minuta. Oba tima su u lideri svojih šampionata. Najbolji igrač Malmea je hrvatski napadač Antonio Čolak, nekadašnji igrač Rijeke i prvi strelac šampionata Hrvatske. Nie uspeo da se namete u PAOK-u, pa je stigao na sever Evrope kao pozajmljeni igrač solunskih crno-belih. On je postigao prvi gol na meču, a drugo je delo kapitena, danskog reprezentativca Andersa Kristijansena.

18.00: (3,15) Helsinki (3,30) Malme (2,30)

Bivši igrač Partizana i Čukaričkog Veljko Birmančević ima ulogu džokera kod trenera Tomasona. Šansu pretežno dobija u nastavku susreta. Za Malme dugo već ne igra iskusni napadač Ola Toivonen koji se oporavlja od teške povrede.

Norveški reprezentativac Jo Inge Berger se vratio u tim Malmea. Domaćin sve nade polaže u raspoložene napadače, iskusne Ropea Riskija i Slovenca Filipa Malenčića.

"Imamo protivnika koji je jedan od najboljih u celoj Skandinaviji. Verujem da ćemo da napunimo stadion. Igramo na veštačkoj traci, ovde je pao Šalke, a pre nekoliko dana i Crvena zvezda. Igramo bolje pred punim tribinama", rekao je Toni Koskela, trener Helsinkija za klupski sajt.

18.00: (3,05) Omonija (3,25) Dinamo Zagreb (2,40)

Oba tima su imali dobre uvertire pred duel na Bolt areni. Helsinki je u šampioonatu Finske dobio Haku sa 2:0 pogocima Brazilca Žaira i Valenčića, dok je istim rezultatom, ali u gostima, Malme savladao Mjalbi. U listu strelca proteklog vikenda se upisao Veljko Birmančević, dok je Bergstrum postigao autogol.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA, DRUGO KOLO (REVANŠI)