Liverpul ne odustaje od Lige šampiona

Izvor: B92, 08.Maj.2021, 23:18

Fudbaleri Liverpula pobedili su na "Enfildu" u meču 35. kola Premijer lige ekipu Sautemptona sa 2:0 (1:0).

Tako su izabranici Jirgena Klopa stigli do 16. pobede u sezoni i nastavili bitku za poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Liverpul je posle ovog meča na šestom mestu sa 57 bodova, a imaju u meč manje u odnosu na rivale, u pitanju je derbi sa Mančester junajtedom koji je na programu u četvrtak >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 13. maja.

Sautemptonu je ovo bio 17. poraz u sezoni Premijer lige i trenutno su na 16. mestu sa 37 bodova.

"Crveni" su dobro otvorili meč, imali su nekoliko dobrih prilika, ali se na gol čekalo do 31. minuta kada je Sadio Mane posle centaršuta Mohameda Salaha iz peterca glavom prosledio loptu u mrežu.

Sautemton je u nastavku imato takođe svoje prilike, nije ih iskoristio, a kazna je stigla u poslednjem minutu.

Tijago Alkantara je prihvatio loptu pred kaznenim prostorom gostiju, poveo je korak-dva, a onda preciznim udarcem pogodio levi donji ugao za konačnih 2:0.