Izvor: RTS, 08.Maj.2021, 15:56

Lids zaustavio Totenhem u trci za Ligu šampiona

Fudbaleri Lidsa savladali su Totenhem sa 3:1 u meču 35. kola Premijer lige. Kristal Palas kao gost bolji od Šefild junajteda 2:0.
Lids je nadigrao Totenhem kome je "gorelo pod noga" za tri boda. Domaćin koji nije imao takmičarski značaj u ovom duelu je bio bolji iskoristio svoje šanse i stigao do zaslužene pobede. Totenhem se ovim porazom udaljio od Lige šampiona. Za četvrtoplasiranim Čelsijem zaostaje pet bodova, stim što tim iz Londona >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ima utakmicu manje.

Lids je pove u 13. minutu. Lopta je u šesnaestercu stigla do Dalasa, koji je preciznim udarcem sa oko pet metara šalje u same rašlje.
Totenhem je uspeo da izjednači u 25. minutu. Dele Ali je odlično uposlio Sona u šesnaestercu, ovaj se našao sam ispred golmana i pogodio je donji desni ugao gola.
Lids je do nove prednosti stigao u 42. minutu. Sjajna akcija domaćina, na kraju Bamford je dobio savršen pas u petercu po sredini gola i samo je sproveo loptu u mrežu.
U drugom poluvremenu Totenhem je dominirao, stvarao šanse, Kejn je postigao izjednačujući pogodak, ali je on poništen zbog minimalnog ofsajda.
Ipak u drugom poluvremenu do gola je stigao samo Lids. Domaćin je pobedu overio u 85. minutu posle sjajne kontre. Rafina je uposlio Rodriga koji je zatresao mrežu gostiju i tako postavio konačnih 3:1.
Kristal Palas je kao gost bio bolji od poslednjeplasiranog Šefild junajteda 2:0, a strelci za "orlove" bili su Benteke u 2. i Eze u 88. minutu meča.