Lester razbio Arsenal, Liga šampiona sve dalje za Tobdžije

Izvor: B92, 28.Apr.2019, 14:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lester razbio Arsenal, Liga šampiona sve dalje za "Tobdžije"

Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju od Lestera sa 3:0, u 36. kolu Premijer lige.

Strelci za domaći sastav bili su Juri Tilemans u 59, kao i Džejmi Vardi u 86. i 95. minutu.

Arsenal je od 39. minuta bio sa igračem manje, pošto je Mejtland-Najls dobio drugi žuti karton. To je bila otežavajuća okolnost i Lester je znao kako to da iskoristi.

"Tobdžije" mogu da budu srećne što su primile tri gola, pošto je Lester dominirao, stvarao šanse, i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na kraju su tri lopte završile iza leđa Nemca.

Dva kola do kraja šampionata Arsenal ima 66 bodova, jedan manje od Čelsija, koji ima utakmicu manje. Lester zauzima osmo mesto sa 51 bodom.

Arsenal u narednom kolu čeka Brajton, dok Lester gostuje Mančester sitiju.