LUDILO NA STAMFORD BRIDŽU: Tadićev Ajaks vodio 4:1, pa spašavao remi! Preokreti u Dortmundu i Valensiji (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 08.Nov.2019, 01:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čak 28 golova u uvodnim mečevima Lige šampiona.

Spektakularan meč odigrali su Čelsi i Ajaks u četvrtom kolu "H" grupe Lige šampiona na „Stamford Bridžu“. Legendarni Alfred Hičkok ne bi izrežirao bolju fudbalsku predstavu koja je viđena večeras u Londonu, postignuto je čak osam golova, a četiri puta mreža se tresla do 35. minuta.

Uprkos vođstvu od 4:1, Kopljanici su morali da se zadovolje remijem, pošto je domaćin maestralnom igrom u drugom poluvremenu >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << uspeo da se "digne iz mrtvih" i iščupa veliki bod: Čelsi - Ajaks 4:4.

Hrabri gosti silovito su ušli u duel sa Plavcima i već u drugom minutu poveli autogolom Abrahama, ali su domaći 120 sekundi kasnije izjednačili iz penala, posle prekršaja Viltmana u kaznenom prostoru. Žoržinjo je precizno izveo najstrožu kaznu i vratio rezultatski egal.

Nisu posustali Tadić i drugovi, pa je Promis u 20. minutu ponovo doneo prednost timu iz Amsterdama: posle centaršuta Zijeha udarcem glavom iz blizine smestio je loptu uz levu stativu za 1:2.

Chelsea 1-2 Ajax

Goal!! Promes!!#CHEAJA

with or without penalties Chelsea is losing!!! pic.twitter.com/jzTlZjS3iu

— Uglee_Duckleen (@AnujuluLionel) November 5, 2019

Još se Plavci nisu oporavili od još jednog šoka, a usledio je novi od strane Zijeha. Marokanac je u 35. minutu sjajno izveo slobodan udarac i uz pomoćno nesrećnog Kepe, koji je tom prilikom loše intervenisao i postigao autogol, duplirao vođstvo Ajaksa fenomenalnim pogotkom - 1:3.

WHAT A GOAAAL From Hakim Ziyech / free kick goal /Chelsea vs Ajax 1 3 https://t.co/EagpxQucsG via @YouTube#ziyech #hziyech #hakimziyech #hakim #ajax #cheaja #ajaxfc #fcajax #afcajax @afcajax @chelseafc @morocco @maroc #ucl #uefa #fside #ultras #pyro #promes #chelseaajax

— Style Ultras (@machir20) November 5, 2019

Kada je Van de Bek u 55. minutu postigao četvrti gol za Kopljanike, na asistenciju najboljeg pojedinca na terenu Zijeha, svi su pomislili da Čelsiju nema spasa. Ipak, domaćin je do kraja uspeo da zakomplikuje situaciju i preko Aspilikvete i Žoržinja vrati poptunu neizvesnost u meč, smanjivši na 3:4.

Od tog trenutka, Ajaks je ostao sa devetoricom u polju, pošto su Blind i Van den Bek uparili kartone i morali da napuste igru.

❌ Azpilicueta (goal disallowed) 78'

It's all happening in London. Can the Blues complete the comeback?

— SuperSport 🏉🏆 (@SuperSportTV) November 5, 2019

Oduševljenje na tribinama je nastalo, kada je Džejms izjednačio na asistenciju Zume, a delirijum na Stamford Bridžu nastao je drugim golom na utakmici Aspilikvete, međutim, ovog puta njegova majstorija je poništena posle odgledanog VAR-a, jer je Španac igrao rukom pre postizanja gola. Do kraja se rezultat nije promenio, pa su Plavci srećniji napustili megdan.

Big screen told us nothing...as Azpilicueta goal is disallowed for handball pic.twitter.com/n39Iuwq0o3

— Ian Abrahams (Moose) (@BroadcastMoose) November 5, 2019

U drugom meču ove grupe, Valensija je savladala Lil posle još jednog preokreta sa 4:1. Francuze je su vođstvo doveo Osimhen, ali je Pareho iz penala izjednačio u 66. minutu. Autogol Sumarua potpuno je slomio goste, koji su do kraja primili još dva pogotka preko Kondogbije i Toresa.

Fenomenalan meč odigrali su Borusija i Inter na Vestfalenu. Neroazuri su već posle pet minuta vodili golom Lautara Martineza, da bi u finišu poluvremena duplirali prednost preko Vekina. Ni to nije bilo dovoljno Italijanima, koji su do kraja primili tri gola i pognutih glava napustili teren - 3:2.

First goal for @inter by his player

lautaro martinez vs Borussia Dortmund pic.twitter.com/RJ4Pz3whH1

— مكس الامارات (@mix_8x) November 5, 2019

Kao da su drugi igrači u žutim dresovima istrčali na teren, pošto je Dortmund krenuo u potpunu ofanzivu, koja mu se isplatila već u 51. minutu. Hakimi je ublažio minus, na asistenciju Gecea.

@inter scored their 2nd goal by his player matias vecino vs Borussia Dortmund pic.twitter.com/2xXyMf8RZH

Samo 13 minuta kasnije i Julijan Brandt je bio precizan, donevši izjednačenje Milionerima, da bi drugim golom na meču Hakimi režirao potpuni rezultatski preokret, za veliku radost na tribinama Vestfalena.

— Amazing Goal (@AmazingGoal2019) November 5, 2019

Šampion Evrope se mučio protiv Genka, ali na kraju slavio sa 2:1. Liverpul je do vođstva došao preko Vijnalduma već u 14. minutu.

Belgijanci su uspeli da izjednače do odlaska na odmor preko Samate, ali je već na početku drugog Okslejd-Čembrlejn posle sjajne timske akcije doneo nova tri boda Redsima.

Oxlade Chamberlain again 🆚 Genk!

All Ox goals go dey against each other for the next Puskas#UCL I #LIVGEN #LFC #LiverpoolFC

pic.twitter.com/61D9dk778x

— Liverpool FC Pidgin (@LFCpidgene) November 5, 2019

U istoj "E" grupi, Napoli i Salcburg remizirali su na San Paolu 1:1. Haland je doveo Austrijance u vođstvo sa "bele tačke", ali je Lozano u poslednjim sekundama prvog dela doneo bod Italijanima.

U grupi "G", Lion je do druge pobede u Ligi šampiona (3:1), došao golovima Andersena i Depaja već u prvom poluvremenu meča protiv Benfike, da bi u nastavku lisabonski Orlovi preko Seferovića došli do počasnog gola. konačan rezultat postavio je Traore u 89. minutu.

LIGA ŠAMPIONA, četvrto kolo:

E grupa

Liverpul - Genk 2:1

(Vajnaldum 14. Okslejd-Čembrlejn 53. - Samata 41.)

Napoli - Salcburg 1:1

(Lozano 44. - Haland p. 11.)

F grupa

Barselona - Sparta 0:0

Dortmund - Inter 3:2

(Hakimi 51. 77. Brandt 64. - Martinez 5. Vekino 40.)

G grupa

Zenit - Lajpcig 0:2

(Deme 45+5, Sabicer 63.)

Lion - Benfika 3:1

(Andersen 4. Depaj 33. Traore 89. - Seferović 76.)

H grupa

Čelsi - Ajaks 4:4

(Žoržinjo p. 5. p 71. Aspilikveta 63. Džejms 74. - ag Abraham 2. Promes 20. ag Arizabalaga 35. Van de Bek 55.)

Valensija - Lil 4:1

(Pareho p 66. ag Soumaro 82. Kondohbia 84. Tores 90. - Osimhen 25.)

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda srpska odbojkašica Sara Sakradžija.

Slika je zaslužila ☀️

Објава коју дели Sara Sakradzija (@sarasakradzija) дана 1. Сеп 2019. у 11:35 PDT

Објава коју дели Sara Sakradzija (@sarasakradzija) дана 23. Апр 2018. у 2:47 PDT

Објава коју дели Sara Sakradzija (@sarasakradzija) дана 16. Окт 2017. у 5:44 PDT

Na Adi Bojani top .

Објава коју дели Sara Sakradzija (@sarasakradzija) дана 18. Јул 2017. у 9:35 PDT

Објава коју дели Sara Sakradzija (@sarasakradzija) дана 9. Мај 2016. у 11:17 PDT