LŠ (grupa G) - CSKA naneo najteži poraz Realu u istoriji i završio takmičenje u Evropi, Plzenj preko Rome do LE (video)

Izvor: Sportske.net, 12.Dec.2018, 22:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Utakmice poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona u okviru grupe G nisu imale takmičarski značaj za Real Madrid i Romu, ali su se CSKA i Viktorija borili za Ligu Evrope.

Fudbaleri madridskog Reala ubedljivo su poraženi na svom stadionu od moskovskog CSKA sa 0:3 (0:2).

Poveli su gosti u 37. minutu, lep gol sa ivice kaznenog prostora postigao je Čalov.

Samo šest minuta kasnije, "Armejci" stižu i do drugog gola, strelac je ovoga puta >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << bio Šenikov, nakon lepe akcije Moskovljana po desnoj strani.

Oba gola pogledajte OVDE.

U nastavku Solari na teren šalje Bejla, Benzemu i Karvahala, ali ni to nije dalo rezultate, Real je primio još jedan pogodak.

Igrao se 73. minut kada je na asistenciju Nikole Vlašića mrežu Reala pogodio Sigurdson, za konačnih 3:0 i najveći poraz Reala na svom stadionu u Ligi šampiona.

Solari je dao priliku brojnim mladim igračima poput Sančeza, Valjeha, Valverdea i Vinisijusa, ali to nije opravdanja za ovako ubedljiv poraz i pored činjenica da utakmica za "Los Blankose" nije imala takmičarski značaj.

U drugom susretu u okviru iste grupe, Viktorija Plzenj je dočekala Romu, domaćin je slavio sa 2:1 (0:0) i obezbedio zimu u Evropi.

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon 15ak minuta igre domaćin poveo preko Kovarika.

Ipak, samo šest minuta kasnije, Džengiz Under poravnava rezultat na asistenciju Santona.

Ali, kratko je nerešen rezultat bio na snazi, Plzenj stiče novu prednost u 72. minutu preko Čorija.

U finišu Roma ostaje sa desetoricom, drugi žuti karton zaradio je Lorenco Pelegrini.

CSKA je uprkos velikom trijumfu završio takmičenje u Evropi za ovu sezonu, imaju isti bodovni saldo kao Viktorija Plzenj, ali slabiju gol razliku.

Real i Roma su još u minulom kolu overili plasman u narednu fazu.