LIGA ŠAMPIONA: Rafal ŠAMPIONA! Barsa se PROVUKLA, Slepi miševi kunu VAR! Inter pokupio Milione (VIDEO+FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 23.Okt.2019, 23:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kompletirano treće kolo najelitnijeg takmičenja.

Nisu štedeli "municiju" golgeteri u večerašnjim mečevima Lige šampiona. Čak 24 gola postignuto je u osam utakmica, a gosti su se radovali na pet duela.

Derbi večeri odigran je na "Meaci", gde je Inter savladao Borusiju iz Dortmunda (2:0). Neroazurima je bilo potrebno 22 minuta da otkuljučaju bravu gostiju. Učinio je to Lautar Martinez, izbegavši ofsajd zamku, sjajno je primio loptu u šesnaestercu i >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << izvršio realizaciju, za oduševljenje na tribinama.

The Goal of Lautaro Martinez for Inter Milan against Borussia Dortmund in video ! 🎥#INTERBVB #UCL pic.twitter.com/0B6mScmcpb

— Champions League (@UCL_Videos_) October 23, 2019

Mogao je Inter da duplira prednost u 71. minutu, pošto je Humels neoprezno startovao u šesnaestercu, a sudija Tejlor pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Martinez, ali ga je golman Dortmunda Burki "pročitao" i ostavio nadu gostima.

Što njemu nije pošlo za nogom, ispravio je Antonio Kandreva u 89. minutu, posle dodavanja Brozovića, potvrdivši trijumf Neroazura.

— Amazing Goal (@AmazingGoal2019) October 23, 2019

Barselona je slavila u Pragu protiv Slavije sa 2:1. Do vođstva je došla već u trećem minutu: sjajnu akciju na malom prostoru izveli su Artur i Mesi, pa najboljem igraču i kapitenu Katalonaca nije bilo teško da posle samo 180 sekundi matira odbranu domaćina.

📹 | #SlaviaBarça | Lionel Messi's First #UCL goal of the season! SLP 0-1 FCB

pic.twitter.com/1SoP72t53d

— BT Media (@BTVideoClips) October 23, 2019

Katalonce je na početku drugog dela šokirao Jan Boril. Bek Sparte je iskoristio dubinsku loptu i asistenciju Masopusta, a zatim unutar šesnaesterca poslao loptu pored nemoćnog Ter Štegena.

Jan Boril scores the equalising goal for Slavia Prague against Barcelona!#Slaviabarca #UCL

pic.twitter.com/A8J24kd0KX

— RouteOneFootball (@RouteOneFootbal) October 23, 2019

Ipak, u 57. minutu nespretna reakcija Olajinke donela je prednost Barseloni, koju je španski šampion sačuvao do kraja meča i upisao novi trijumf u Ligi šampiona.

Voici le but de Peter Olayinka, contre son camp. pic.twitter.com/tunHgWbxbE

— FC Barcelone FR 🇨🇵 (@_FCBarceloneFR) October 23, 2019

Liverpul je poput Barse do rane prednosti u Genku stigao još brže i na kraju ubedljivo slavio sa 4:1. Nije prošlo ni dva minuta od prvog zvižduka sudije, kada je Okslejd Čembrlejn preciznim šutem sa distance pogodio mrežu golmana Belgijanaca.

Oxlade-Chamberlain with the open goal...#LFC

pic.twitter.com/ovCFwBH1bs

— 🏆🏆🏆 Love4 Liverpool FC 🏆🏆🏆 (@Love4LFC) October 23, 2019

Isti igrač je u 57. minutu krunisao dominaciju Redsa i spektakularnim golom obezbedio trijumf evropskom šampionu. Pobedu Liverpula potvrdili su Sadio Mane i Mo Salah u finišu utakmice. Počasni gol za goste postigao je Odej u 88. minutu.

This may well top Marcel Sabitzer’s goal from earlier 🚀

Alex Oxlade-Chambrlain what a goal 🔥

Extraordinary technique 🇦🇷#FootballIndex #ChampionsLeague

pic.twitter.com/LyVlikmInL

— Football Index (@FootballIndex) October 23, 2019

U istoj grupi "E", Napoli je u vatrometu golova slavio na gostovanju Salcburgu (3:2). Gosti su poveli preko Dirsa Mertensa, Belgijanac koga mnogi vide u Kini od naredne sezone, krunisao je jedan od kontranapada gostiju na spektakularan način i evrogolom doneo prednost Italijanima.

Dries Mertens with a sublime finish 🚀

He draws level with Diego Maradona in emphatic style, bagging his 115th goal for Napoli 🇧🇪 🇦🇷 #FootballIndex #ChampionsLeague pic.twitter.com/EUrJHTk089

Uspeli su Austrijanci do poluvremena da se vrate u igru golom Halanda iz penala, pošto je prethodno Kevin Malkuit neoprezno reagovao u šesnaestercu. Napadač Salcburga nije propustio priliku i izjednači sa 11 metara.

Novu prednost Napoliju doneo je ponovo Mertens u 64. minutu. Ipak, domaći se nisu predavali, pa je Haland takođe drugim golom na meču vratio rezultatski egal. Samo 60 sekundi trajala je radost domaćih, pošto je Insinje već u 73. opet doneo pobedu Napolitancima.

Benfika je na "Lužu" slavila protiv Lavova iz Liona (2:1). Portugalci su već u četvrtom minutu poveli golom Silve.

Rafa Silva scores the goal to put Benfica ahead of Lyon in the Champions League!

What a finish!#BENLYO #UCL

pic.twitter.com/FLrG9pZpfI

Gosti se, ipak, nisu predavali, pa su do izjednačenja došli u drugom poluvremenu preko Depaja, koji je u 70. minutu efektno iskosa zatresao mrežu domaćina.

Memphis Depay goal to equalize, Lyon’s talisman pic.twitter.com/JSc7VweUXJ

— kaz (@psychoclownblog) October 23, 2019

Da bodovi ostanu u Portugaliji, potrudio se Pici i golom u finišu meča ostavio lisabonske Orlove u trci za plasman u narednu rundu.

Valensija je, u "H" grupi, u Francuskoj vodila do poslednjih sekundi protiv Lila, golom Čeriševa u 63. minutu, ali je domaćin izjednačio u petom minudu nadoknade (1:1).

Ikone je postigao gol, ali je sporni trenutak odlučivao VAR, međutim, sudija Ajtekin je posle odgledanog snimka odlučio da prizna pogodak, a ubrzo potom i odsvirao kraj utakmice.

Denis Cheryshev's scored his first Champions League goal to put Valencia ahead at Lille 🇷🇺👏pic.twitter.com/YDHlRojwXI

— Liam Tyler (@tyler_lj) October 23, 2019

Nešto ranije u istoj grupi, Lajpcig je posle preokreta bio bolji od Zenita, dok je Čelsi iznenadio Ajaks u Amsterdamu u grupi "H" (o tome pročitajte OVDE).

GRUPA „E“

Genk – Liverpul 1:4

(Odej 88. - Okslejd-Čembrlejn 3. 57. Mane 77. Salah 87.)

Salcburg – Napoli 2:3

(Haland pen 40. 72. - Mertens 17. 64. Insinje 73.)

GRUPA „F“

Inter – Borusija Dortmund 2:0

(Martinez 22. Kandreva 89.)

Slavija – Barselona 1:2

(Boril 50. - Mesi 3. autogol Olajanka 57.)

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda srpska kajakašica Milica Starović.

Haaaaaj 🙋‍♀️🙈🥳💦 #crvenaluka #biogradnamoru #summertime

Објава коју дели Milica Starovic (@starovicmilica) дана 17. Сеп 2019. у 3:40 PDT

You are entirely up to you. #tbt #thursdaymotivation

Објава коју дели Milica Starovic (@starovicmilica) дана 15. Нов 2018. у 5:18 PST

Niđe plaže kao naše 😁 #vamosalaplaya #vivalaespaña

Објава коју дели Milica Starovic (@starovicmilica) дана 25. Јун 2018. у 7:51 PDT

🌊🦎😎

Објава коју дели Milica Starovic (@starovicmilica) дана 19. Феб 2018. у 5:59 PST

CiAo more 💙

👱‍♀️🤳😉#selfika

Iiiiiii Finitooooo!!😨😥 A sad omiljeni deo nedelje, vuuhuuuu😊😪🏠💃

Mala doza samoljublja

Објава коју дели Milica Starovic (@starovicmilica) дана 12. Јул 2015. у 9:41 PDT