LAKA TROJKA BAJERNA: Zvezda poražena u Minhenu

Izvor: Večernje novosti, 19.Sep.2019, 00:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LAKA "TROJKA" BAJERNA: Zvezda poražena u Minhenu

Crveno-beli su izgubili od Bavaraca na startu grupne faze Lige šampiona OD IZVEŠTAČA "NOVOSTI": MINHENUTISAK solidan, iako ubedljiv poraz nije mogao da se izbegne. Fudbaleri Crbene zvezde borili su se pošteno, hrabro, koliko su mogli, ali je Bajern pokazao svoju visoku klasu i na svom stadionu rutinski slavio u prvom kolu Lige šampiona >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << – 3:0 (1:0). U crvenom „svemirskoj školjci, jednom od najlepših fudbalskih zdanja na svetu, Bavarci se nisu pokazali kao neki „vanzemaljci“. Video se ples Kutinja, hitrina Perišića i Komana, lukavost Levadovskog i Milera, što je bilo dovoljno za njihov očekivani triumf. Za Milojevićev pulene ostaje da se okrenu realnijim ciljevima i utakmici sa Olimpijakosom, 1. oktobra u Beogradu. Najteže gostovanje je prošlo. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Bajern-Crvena zvezda 3:0 10.000 „DELIJA“ DRŽALO ČAS NAVIJANjA IMAJU bogati Bavarci sve najbolje i najmodernije, od stadiona do mega asova u timu. Međutim, navijači su im „druga liga“ u odnosu na „Delije“. Oko 10.000 pristalica crveno-belih, najviše smeštenih u gornjem sektoru severne tribine, održali su domaćinima lekciju iz navijanja. Bili su glasniji, raspevaniji i opet su pružili fenomenalnu podršku svom timu. Već u 3. minutu osetila se nesigurnost u Zvezdinim redovima, Milunovićeva greška srećom, nije kažnjena. Pritiskali su Bajernovi igrači, njihov novi poslovođa, brazilski zvrk Kutinjo bio je raspoložen za igru. Kao retko kad, čuveni golman domaćina Nojer je u 13. minutu napravio grešku kod ispucavanja, frljoka se pretvorila u prvi korner Crvene zvezde. Nešto kasnije, učinilo se da je Pavar oborio Pavkova u svom kaznenom prostoru posle gurkanja, škotskom sudiji nije Medenu nije palo napamet da zasladi ovu situaciju makar gledanjem VAR-a. Crveno-beli retko uspevaju da vežu dva, tri pasa, lopta je stalno u nogama Bajernovih asova. Pletu, pletu, brzi su, moćni, sa svih strana buše odbranu gostiju, krilima Perišiću i Komanu po bokovima dodatno . Projektili Komana i Kutinja „sviraju“ iznad Borjanove prečke. Iz te inicijative, Žander se nekako izmigoljio po levoj strani i posle brze kontre šutira u spoljni deo Nojerove mreže. Ume i Zvezda da zapreti. PROČITAJTE JOŠ: LŠ: Remi u Atini, Olimpijakos stigao dva gola minusa protiv Totenhema Prošlo je pola sata, a najbolji napadač domaćina Robert Levandovski nije se video. Milunović i Degenek su s njim znali da se izbore. Međutim, niko nije ispratio Komana u 33. minutu, kada je Perišić probio po levoj strani i fantastično pogodio saigrača u glavu – 1:0. Nova Kutinjova majstorija, gol petom u 40 poništen je zbog ofsajda što je za ranjene Beograđane bila i te kako olakšavajuća okolnost. Levandovski se probudio u finišu prvog dela, preti šutem po zemlji a Borjan izbija loptu uz pomoć Degeneka. Bavarska mašina dodaje gas u nastavku, ne daju ti da dođeš do vazduha. Opet se Beograđani sabijeni u svom šesnaetsrcu, opasnost preti sa svih strana, u 55. od Perišića. Zvezdini igrači pokušavaju da se na sve načine izvuku iz ovog čeličnog zagrljaja, pa se s vremena na vreme i pokuša nešto, najviše preko Marina. PROČITAJTE JOŠ: VIDEO: Navijači Zvezde spremni za meč - pesme, pivo i dobra zabava Novajlije Van Para i Garsije slabo se snalaze, olako gube lopte i duele, Pavkov deluje odsečeno. Najagilniji je Žander mada i brzoplet pa iz solidne pozicije u 60. minutu slabo šutira. Čim se učinilo da je pritisak malo popustio, usledili su novi, žestok naleti domaćina. Pravo je čudo kako u 65. Bajern nije duplirao prednost. Agilan je bio hrvatski reprezentativac Perišić, iako ga je sreća izdala kada je posle lepog loba pogodio prečku. Odbitak se vratio Levandovskom da se obruka i sa peterca upropasti zicer. Zamalo da stigne kazna. Prvu, odličnu priliku Zvezda je napravila u 77. minutu, Marko Marin dobija odličnu loptu i iz njegove pozicije, sa 16 metara „kiflom“ gađa tik pored stative. Iako se Nojer ispružio koliko je dugačak, ne bi stigao ovu loptu da je bila malo preciznija. Šteta, jer snovi o mogućem, istina nezasluženom podvigu srušeni su ubrzo, u 80. minutu. Levandovski se konačno našao na pravom mestu da se ušunja i kazni neodlučnost Gobeljića i prevari Borjana – 2:0. Bar da je tako ostalo, mnogo bi lepše izgledalo. U sudijskoj nadoknadi naivno je primljen i treći gol, Miler je kao lisac, uz asistenciju Alkantare, prevario čitavu odbarni i Borjana za konačnih 3:0.POŠTOVANjE ZA MARINAKOLIKO Nemci poštuju protivničke igrače koji su igrali u njihovom nacionalnom timu, videlo se kod predstavljanja tima Crvene zvezde, neposredno pre utakmice. Kada je zvanični spiker izgovorio ime Marka Marina, odmah je dodao je bio bivši reprezentativac Nemačke a sa tribina su se čuli aplauzi. BORJAN PRVI NA ZAGREVANjUSKORO sat vremena pre početka utakmice, prvi je od svih igrača na teren izašao Milan Borjan. Golman crveno-belih i njegov trener Dušan Gašić su poranili i počeli sa vežbama, petnaestak minuta kasnije izašli su i ostali izabranici Vladana Milojevića, tačmno u 20.17 časova. U 20.22 na terenu su se uz bubnjavu i zvuk humne uleteli i igrači Bajerna. „Alijanc arena“ tada je bila do pola napunjena, ali do početka utakmice u 21 čas, svi su bili na svojim mestima. SEĆAJU SE AUMANANA programu Bajernevo televizije, u uvodu pres meč, prikazan je prilog u kojem je bio podsetnik na sve prošle utakmice sa Crvenom zbezdom. Najduži osvrt odnosio je na revanš duel iz 1991. na „Marakani“ i kadar kada su Augentaler i Auman zajedničkim sagama postigli auto-gol. VIDEO: RTS