Iz minuta u minut: APOEL - Lion 4:3 (1:0), Barselona - Bajer 7:1

Izvor: Blic, 08.Mar.2012, 00:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kiparski APOEL priredio je novu senzaciju i posle penala (4:3, 1:0) srušio Lion na svom terenu i plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona. Aktuelni prvak Barselona je na Nou Kampu demolirala Bajera iz Leverkuzena sa 7:1.

KRAJ - Opet brani Kjotis, APOEL je u četvrtfinalu!

Prišao je lopti Mišel Bastos, gađao gde i Lakazet, a Kjotis se bacio na isto mesto i postao junak APOEL-a drugim odbranjenim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << penalom.

4:3 za APOEL - Tričkovski precizan

Pogodio je Tričkovski i APOEL sada ima velikih 4:3.

3:3 - BRANI KJOTIS

Kjotis je pročitao Lakazeta i skinuo udarac u svoju levu stranu, gde se bacio tri puta.

3:3 - Aleksandru precizan

Po sred gola je šutirao Aleksandru i sada je 3:3.

3:2 za Liona - Gomis siguran

Pročitao je Kjotis gde će Gomis šutirati, ali je udarac bio dovoljno precizan.

Za sada bez promašaja.

2:2 - Moraiš pocepao mrežu!

Nuno Moraiš je pocepao mrežu i pogodio gornji levi ugao.

2:1 za Lion - Sreća za Lisandra, nesrećni Kjotis

Lisandro je pogodio desnu stativu, Kjotis ga je pročitao a lopta ga pogodila u leđa i odbila se u gol.

1:1 - Ailton precizan!

Ailton je mirno poslao loptu u desnu stranu, Ljoris je otišao levo.

1:0 za Lion - Kalmstrom siguran sa bele tačke

Kalstrom je loptu poslao u levu stranu, Kjotis je otišao u desnu i Lion vodi 1:0 u penalima.

120' - Penali na Kipru!

Ostalo je 1:0 u Nikoziji posle 120 minuta igre, pa će penal rulet odlučiti pobednika duela APOEL - Lion.

116' - APOEL sa desetoricom, crveni karton za Manduku

Izabranici Ivana Jovanovića do kraja meča igraće sa igračem manje, pošto je strelac jedinog gola Gustavo Manduka dobio drugi žuti karton i mora pre vremena na tuširanje.

Prvu javnu opomenu zaradio je zbog skidanja dresa posle gola, a u 116. minutu je sa leđa srušio Bastosa i zasluženo je dobio crveni karton.

114' - Tričkovski tukao preko gola

Uzvraio je APOEL ubrzo, preko Ailtona i Tričkovskog - prvo se Ailton spteljao bez razloga i zakomlikovao sebi život, da bi u drugom naletu Tričkovski šutirao preko gola.

111' - Lopez mogao da odvede Lion u četvrtfinale

Grčevito se brane igrači APOEL-a, dok fudbaleri Liona deluju kao da imaju više snage i da ne žele penale.

Tako je Mišel Bastos dobro prošao po desnoj strani i vratio loptu do Lisandra Lopeza, a on se spteljao i umesto da šutira iz prve iz dobre pozicije, dozvolio je da bude izblokiran.

105' - Oprezni i jedni i drugi, penali na pomolu

APOEL se ne trudi da napadne i očigledno da čeka da što pre prođu produžeci i da onda na penale pokuša da izbori plasman u četvrtfinale.

Ni igrači Liona nisu ništa ofanzivniji, pa je prvi produžetak prošao bez većih prilika.

Još 15 minuta deli Ivana Jovanovića i APOEL od penala i eventualnog plasmana u četvrtfinale.

22:39 - Produžeci na Kipru, Barsa uništila Bajer 7:1

Barselona nije imala milosti prema Bajeru iz Leverkuzena i prosto ga je demolirala na svom terenu sa 7:1, dok se u Nikoziji igraju produžeci.

APOEL je golom Manduke u 8. minutu došao do vođstva od 1:0 i tako poništio pobedu Liona od 1:0 na "Žerlanu".

Trenutno se igraju produžeci na GSP stadionu na Kipru

Povezane vesti: Golman Kjotis sa penala odveo APOEL u četvrtfinale, Barsa se igrala sa Bajerom! Jovanovićev APOEL želi nastavak bajke, Barsa i Bajer za publiku Pujol propušta revanš protiv Leverkuzena? Ćorluka: Nismo zaslužili da izgubimo od Barselone Iz minuta u minut: Bajer - Barsa 1:3, Lion - APOEL 1:0

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.