HAJDUK NA NAJTEŽEM ZADATKU: Splićani zakazali okršaj sa POLUFINALISTOM Lige šampiona!

Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Avg.2022, 21:38

Plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ekipa Hajduka iz Splita plasira se u plej-of kvalifikacija za treće po rangu UEFA takmičenje - Ligu konferencija. Hrvatska ekipa je uprkos porazu u revanšu (1:0) ukupnim rezultatom 3:2 savladala Vitoriju Gimaraes i tako prošla dalje.

Revanš u Portugalu su obeležili brojni incidenti navijačke grupe "Torcida" koja je pravila velike probleme organizatorima, a čak se oglasio i gradonačelnik Gimaraesa koji je rekao da im >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << treba zabraniti da uđu na stadion.

Ipak, na kraju su Splićani ti koji su otišli zadovoljniji sa gostovanja pošto lep gol brazilskog napadača Andersona u petom minutu meča nije bio dovoljan.

Umalo da igrači Vitorije stignu i do drugog gola, odnosno produžetaka, ali je Tigao Silva u 77. minutu meča dobio drugi žuti tj. crveni karton i ostavio ekipu sa minimalnim šansama za prolaz.

Hajduk neće imati lak posao u borbi za grupnu fazu, a s obzirom na to da im je poslednja prepreka ekipa Viljareala, prošlogodišnji polufinalista Lige šampiona.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom