Fekir otklonio sve dileme, remi u Kijevu za radost u Lionu

Izvor: RTS, 13.Dec.2018, 00:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Liona plasirali su se u narednu rundu Lige šampiona, pošto su u Kijevu odigrali 1:1 sa Šahtjorom.
Lionu je bio potreban bar remi kako bi zadržao drugo mesto u grupi F, ali je Šahtjor bio vrlo blizu plasmana u narednu fazu takmičenja.

Domaćin je poveo golom Moraeša u 22. minutu, što je bio rezultat koji vodi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Šahtjor dalje.
U nastavku, Lion je napadao svim silama. Nabil Fekir je zatresao mrežu u 54. minutu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.
Međutim, nije i onaj u 65, kada je Fekir divnim udarcem sa ivice kaznenog prostora smestio loptu u gol.
U drugom meču, Mančester siti je savladao Hofenhajm sa 2:1.
Andrej Kramarić je doneo prednost gostima u 16. minutu, kada je iskoristio jedanaesterac.
Siti je izjednačio u nadoknadi prvog dela igre, posle savršeno izvedenog slobodnjaka. Gol je postigao Sane.
Drugim golom nemaćkog fudbalera (61. minut), Siti je došao do pobede.
"Građani" idu u narednu fazu sa prvog mesta, Lion sa drugog. Šahtjor će utehu pronaći u Ligi Evrope, dok će se Hofenhajm okrenuti domaćem prvenstvu.