Eriksen rešio Totenhem drame za Ligu šampiona

Izvor: Mondo, 23.Apr.2019, 22:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golom Danca "pecvi" pred kraj meča stigli do tri boda protiv Barnlija. Sautemton postigao gol posle 10 sekundi, a onda ga primio u 90.

U utorak uveče odigrane su dve odložene utakmice Premijer lige. Totenhem je golom pred kraj meča savladao Barnli 1:0, u duelu 33. kolo, dok su Sautempton i Votford remizirali 1:1, u utakmici 33. kola najjačeg fudbalskog ranga u Engleskoj.

Spasilac Totenhema je Kristijan Eriksen.

Domaćin je atakovao svim silama ka golu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Barnlija, ali nijedan od skoro 20 udaraca nije završio u mreži. Do tog 89. minuta samo su četiri išla u okvir gola, dok gosti nijednom nisu ugrozili Uga Lorisa.

A, onda je stvari u svoje ruke preuzeo Danac. Eriksen je bio daleko od gola, nije imao baš ni povoljnu situaciju, međutim, lepo se namestio opalio sa preko 20 metara i tik uz stativu smestio loptu u mrežu.

Bio je to trenutak odluke i gol koji je valjda rešio i poslednju dilemu oko plasmana Totenhema u Ligu šampiona.

Koliko je samo Sautempton bio blizu bodova spasa.

Šejn Long je pogodio još u prvom minutu i taj rezultat je bio aktuelan sve do 90. Irac je postigao gol nakon svega 10 sekundi igre, posle nespretne reakcije igrača Votforda, koji su izveli početnu udarac.

Gosti su dugo čuvali minimalnu prednost, ali je u poslednjem minutu pre sudijske nadoknade usledio "hladan tuš". Lopta je posle "karambola" u kaznenom prostoru Sautemptona slučajno došla do Andrea Greja, kome nije bilo teško da sa svega par metara pogodi mrežu gostiju i postavi konačan rezultat.

Doduše, Sautempton je i dalje prilično siguran jer ima čak šest bodova više od Kardifa, prvog ispod crte i tri od Brajtona, koji se nalazi između njih.

TABELA: Liverpul (35) 88, Mančester siti (34) 86, Totenhem (35) 70, Čelsi (35) 67, Arsenal (34) 66, Mančester junajeted (34) 64, Votford (35) 50, Everton (35) 49, Lester (35) 48, Vulverhempton (34) 48, Vest Hem (35) 43, Kristal Palas (35) 42, Njukasl (35) 41, Bornmut (35) 41, Barlni (35) 39, Sautempton (35) 37, Brajton (35) 34, Kardif (35) 31, Fulam (35) 23, Hadersfild (35) 14.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.