Izvor: RTS, 29.Okt.2020, 00:09

Barsa srušila Juventus u Torinu, Junajted ubedljiv, pobede Dortmunda i Sevilje

Fudbaleri Barselone savladali su u Torinu ekipu Juventusa sa 2:0 u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona. Junajted je ubedljivo savladao Lajpcig, a pobede su još upisali i Borusija Dortmund i Sevilja.
Dan nakon što je ostala bez predsednika Bartomeua, Barselona je upisala pobedu nad najvećim rivalom u Grupi G Lige šampiona.

Izabranici Ronalda Kumana odigrali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su veoma dobar meč i zasluženo savladali Juventus.
Katalonci su poveli u 14. minutu, golom Dembelea. Francuz je ponovo igrao na prirodnoj poziciji desnog krila i to je još jednom rezultovalo golom.
Dembele je šutirao sa distance, lopta pogodila igrača Juventusa u bloku i savladala Ščensnog na golu.
Samo minut kasnije, Juventus je zatresao mrežu Barselone, ali je Morata igrao rukom, pa je gol poništen.
Isti igrač je i u 30. minutu matirao Neta, ali je ponovo VAR poništio gol Morate, ovoga puta zbog ofsajda.
Barselona je nakon tog momenta zaigrala znatno sigurnije, motivisanije i kontrolisala tok meča.
Iako u izmešanom sastavu, Barselona je igrala tečno i stvorila veliki broj šansi, koje ipak nisu iskorišćene.

Igrao se 87. minut kada je Morati i treći gol poništen, ponovo zbog ofsajda, te Juventus ima za čim da žali.
Nekoliko minuta kasnije, odličnu akciju Mesija i Fatija zaustavlja faulom u svom šesnaestercu Bernadeski, te je sudija dosudio jedanaesterac.
Siguran sa bele tačke bio je Mesi, koji je postavio konačan rezultat.
Barselona nakon dve utakmice ima isto toliko pobeda, dok je Juventus nakon pobede, upisao poraz.
U ostalim mečevima, Mančester junajted je ubedljivo savladao Lajpcig sa 5:0. Het-trik postigao je Rašford, dok su mrežu tresli i Marsijal i Grinvud.
Borusija je u Dortmundu sa 2:0 savladala Zenit, golovima Sanča i Halanda u finišu susreta.
Pobedu je još upisala i Sevilja protiv Rena, golom De Jonga.